Росія заборонила в'їзд депутатам ПАРЄ та окремим громадянам ЄС у відповідь на резолюцію про терористичний режим

Росія заборонила в'їзд депутатам ПАРЄ та окремим громадянам ЄС у відповідь на резолюцію про терористичний режим

Росія заборонила в'їзд депутатам ПАРЄ та окремим громадянам ЄС у відповідь на резолюцію про терористичний режим
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час засідання ПАРЄ у 2010 році, ілюстративне фото: AP

Російська Федерація у відповідь на "недружні дії" розширила список представників держав-членів ЄС, яким заборонено в'їзд до РФ. Під заборону потрапили зокрема окремі депутати Парламентської асамблеї Ради Європи після того, як ПАРЄ ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним.

Відповідне рішення про обмеження в'їзду оприлюднено на сайті міністерства закордонних справ РФ.

"Вкрай агресивної лінії дотримується Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ), яка на своєму засіданні 13 жовтня ухвалила чергову антиросійську резолюцію, що містить неприйнятні заклики до держав РЄ", — заявили в російському МЗС.

Зазначається, що обмеження на в'їзд до РФ також стосуватимуться представників європейських комерційних структур із виробництва озброєнь і військової техніки, які "беруть участь у постачанні своєї продукції київському режиму".

При цьому в міністерстві закордонних справ РФ звинуватили Євросоюз в ухваленні обмежувальних заходів, спрямованих на стримування розвитку Росії, у звязку з нібито "абсолютно законним входженням ДНР, ЛНР, Запорізької та Херсонської областей до складу Росії".

"Ми підтверджуємо, що будь-які недружні дії з боку західних країн і надалі отримуватимуть своєчасну та адекватну відповідь", — додали в російському відомстві.

Що відомо

  • 6 жовтня Європейський Союз затвердив 8-й пакет санкцій проти Росії на тлі проведення на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей псевдореферендумів та подальшого "приєднання" цих регіонів до РФ.
  • 13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним.

Читайте також

Росія — держава-терорист. Чому Україна просить світ надати РФ такий статус і що він змінить

"Нова фаза війни йде проти всіх зобов’язань до миру, які давала Росія у минулому, і за це буде покарання" — голова ПАРЄ

На початок