У звільнених Святогірську та Лимані рятувальники ремонтують пожежні частини, пошкоджені російськими снарядами. Розповідають, були прямі влучання “Градів”. Як надзвичайники відновлюють роботу та готуються до зими — розповідає Суспільне.
У травні пожежна частина міста Лиман потрапила під обстріл російської армії. Уламками побило ворота та дах, їх зараз відновлюють рятувальники. Опалення вже працює, розповідає начальник 21-го пожежно-рятувального загону Віталій Ворона.
“В підрозділі є автономне опалення — твердопаливний котел. Зараз проводяться пусконалагоджувальні роботи. Вже у підрозділі є опалення й освітлення”.

Чотири прямі влучання було у будівлю пожежної частини у Святогірську. Її окупанти не тільки зруйнували, але й пограбували, каже начальник 82-ї пожежно-рятувальної частини Михайло Загнітко.
“Приїжджали так звані МНС "ДНР", які дещо у нас поцупили: обладнання деяке, комп'ютери, телевізори”.

Після звільнення Святогірська рятувальники винесли з частини сміття та ремонтують приміщення — готуються до зими.
“Залатали дах, два прямих влучання було. Відновили ворота, відновили приміщення, котельню також відновили. В котельню не попали, труби зараз відновлюють, обігрів є. Обшиваємо вікна, оскільки всі вікна повністю побиті. Ми їх утеплимо, ворота утеплимо”, – розповів Михайло Загнітко.

Рятувальники взялися ремонтувати не тільки свої пожежні частини. У Лимані вони допомагають полагодити дах відділення травматології, щоби будівля пережила зиму.
“Робимо консервацію пошкоджених будівель. Тому що ми плануємо запускати цю лікарню, щоб вона працювала. Що повернулась травматологія, і наша вторинна медична допомога теж запрацювала”, – повідомив начальник Лиманської міської військової адміністрації Олександр Журавльов.

Пожежно-рятувальний загін, що базується у Лимані — це 110 надзвичайників. У найближчі тижні, коли завершать ремонт частини, — повноцінно повернуться до роботи.
“На жаль, не в усіх залишилися домівки. Багато домівок розбитих, багато домівок згоріли під час артилерійських обстрілів. Однак будемо відбудовувати”, – розповів начальник 21-го пожежно-рятувального загону Віталій Ворона.
Читайте також
“Між небом та землею”. Як живе деокупований Святогірськ
Картопля на багатті, хліб про запас. Життя в деокупованому Лимані
Під час розмінування Святогірська загинув рятувальник
Посічена лавра, розбиті будинки, згоріла техніка. Святогірськ через місяць після звільнення — фото
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram