Реалізація плану відбудови Миколаєва залежить від швидкості перемоги — мер міста

Реалізація плану відбудови Миколаєва залежить від швидкості перемоги — мер міста

Реалізація плану відбудови Миколаєва залежить від швидкості перемоги — мер міста
Зруйнована будівля в Миколаєві. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Міська влада Миколаєва проводить перемовини з Офісом президента, міжнародними фондами, закордонними урядами щодо відбудови міста. Міськрада створює план відновлення, реалізація якого розпочнеться після завершення війни.

Про це Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич розповів в інтерв'ю Суспільному.

Мер розповів, що міська влада підписала меморандум про співробітництво з урядом Данії, який вирішив допомогти Миколаєву.

"Уже я мав онлайн-зустріч із міністром закордонних справ. І завдяки цій роботі до Миколаєва вже надходить допомога з Данії у вигляді труб, будівельних матеріалів, насосів, техніки тощо. І планується надалі співробітництво", — каже Олександр Сєнкевич.

Також, зі слів міського голови, відбулися зустрічі з представниками Офісу президента, спільна зустріч з представниками Міністерства розвитку громад і територій України.

"Розпорядженням начальника обласної військової адміністрації Віталія Кіма створена робоча група, до якої увійшли фахівці з області й міста, які готують документи. Найближчим часом буде створений план відновлення, реалізація якого буде залежати від того, наскільки швидко ми зможемо звільнити Україну від окупанта", — говорить Олександр Сєнкевич.

Міський голова зазначає, що найцінніший ресурс для відновлення Миколаєва — це люди.

"Головне, щоб залишилися живими наші жителі, миколаївці, які повернуться і будуть відновлювати своє місто. Будинки, дороги, труби — це все можна купити за гроші, які ми, сподіваюсь, отримаємо у вигляді репарацій, а також завдяки допомозі від наших іноземних партнерів", — розповів Сєнкевич.

Олександр Сєнкевич додає, що для відбудови міста потрібно, щоб закінчилась війна.

"Після того, коли ЗСУ відкинуть ворога та ми переможемо, тоді можна буде говорити про реалізацію плану відбудови, розробкою якого ми зараз займаємося. Тоді зможемо спрямувати його від паперу до дії", — каже мер.

Що відомо

  • Данія виділить Україні 600 мільйонів данських крон (понад 87 млн доларів) на озброєння та долучиться до післявоєнної відбудови Миколаєва, який постраждав від бомбардувань Росії.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок