Миколаїв без води. Як місто готується до зими

Миколаїв без води. Як місто готується до зими

Миколаїв без води. Як місто готується до зими
Люди набирають воду. Фото: УНІАН

Станом на 22 жовтня вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною. Її набирають з річки Південний Буг. У місті триває робота з очистки води та встановлення пунктів роздачі.

Про це кореспондентам Суспільного під час інтерв'ю розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

Станом на 22 жовтня в Миколаєві триває встановлення осмотичних установок для очищення води. Зокрема в адміністративних будівлях, школах, дитячих садках, лікарнях. Це необхідно, аби вирівняти параметри рівня солей та м’якості води.

"Це можна зробити за допомогою осмотичних установок, що ми сьогодні й робимо. Від наших партнерів вже маємо близько 60 таких установок, ще декілька ми купили. Очікуємо ще виготовлення таких установок. Будемо розставляти в цих приміщеннях. Тобто люди зможуть або зайти в адміністративне приміщення та отримати там воду, або набрати воду в місцях, які також будуть указані", — розповів мер.

Миколаїв без води. Як місто готується до зими
Жінка набирає воду зі свердловини у пляшки. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Точки видачі води переносять у приміщення, адже погода змінюється і вода може замерзнути.

"Поки тепла погода люди можуть отримувати воду з машин, а коли буде мороз, то цього зробити не зможуть. Вода просто буде замерзати, бо в цих бочках без тиску. Тому переносимо точки роздачі води в приміщення, що опалюються, і люди там зможуть отримувати воду", — сказав Олександр Сєнкевич.

Питна ж вода у водопровід миколаївців зможе повернутися лише після звільнення тимчасово окупованого Херсона, говорить Сєнкевич. Після деокупації миколаївським комунальникам знадобиться близько трьох тижнів, щоб відновити водопостачання.

"Маємо план зробити це і за два тижні. Нагадаю, сам водозабір розташований на окупованій сьогодні території, біля Херсона. Навіть якщо наші війська дозволять нам виїхати туди і відремонтувати трубу, де вона знищена, ми все одно не будемо мати змоги запустити воду в нашу систему з Дніпра", — пояснив мер.

Миколаїв без води. Як місто готується до зими
Чоловік несе у відрах додому воду, набрану зі свердловини. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Через пориви на водопровідній мережі Миколаєва втрачається близько половини усієї води. Підприємство "Миколаївводоканал" щоденно отримує в 20 разів більше заявок щодо поривів, ніж до війни.

"Сім підрядних організацій допомагають водоканалу в ремонті, в усуненні поривів. Якщо ми пустимо водогоном нормальну питну воду, то ці проблеми не зникнуть, звичайно, потрібно замінювати труби. Розроблений план дій", — говорить мер.

Миколаїв без води. Як місто готується до зими
Фахівці "Миколаївводоканалу" ліквідовують порив на мережі. Фото: КП "МИколаївводоканал"

Через витрати підприємства на ремонт поривів та витрати на очистку води її вартість у Миколаєві стала більшою.

"Після перерахунку вартість води стала більше. Адже ми витрачаємо гроші на закупівлю додатково рідкого хлору, коагулянтів, що використовуємо для того, щоб воду з Південного Бугу очистити і подати в трубу. Насосні станції сьогодні працюють. Тобто, незважаючи на те, що воду качаємо не з Дніпра, а з Південного Бугу, витрати на електроенергію такі ж", — говорить Олександр Сєнкевич.

Що відомо

  • 12 квітня через удар російських військ по водогону Дніпро-Миколаїв на території Херсонської області Миколаїв залишився без питної води. За пів року люди більш-менш пристосувались до якості технічної води в кранах. У кожному районі налагоджене постачання питної води, є точки роздачі та графік набору води.
  • Департамент житлово-комунального господарства міськради створив онлайн-мапу, на якій вказані пункти розливу технічної та питної води. Дані оновлюють щодня.
  • У Миколаєві працюють над відновленням водопостачання за рахунок буріння свердловин та встановлення очисного обладнання.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок