Епідемічний хвіст, оповіщення та вірусолог-ветеринар - про це розповіли на брифінгу в Миколаєві

Епідемічний хвіст, оповіщення та вірусолог-ветеринар - про це розповіли на брифінгу в Миколаєві

Епідемічний хвіст, оповіщення та вірусолог-ветеринар - про це розповіли на брифінгу в Миколаєві

Із 116 хворих - 97 це здорові носії вірусу, які були виявлені за контактами. Таку інформацію озвучив в.о. головного державного санітарного лікаря Миколаївської області Володимир Клочко під час брифінгу. Пропонуємо вам тезово ознайомитись із основними даними.

Коронавірус на Доманівщині

На Доманівщині зафіксована найбільша кількість миколаївців хворих на коронавірусну інфекцію. Станом на 28 квітня ситуація там стабільна.

"Доманівка була пов'язана із Вознесенськом. Саме правильне епідемічне розслідування, розпочинаючи від Воронівки, Вознесенського району, привело нас до Доманівки. Це дуже важливо. Виявили здорових носіїв, які значно небезпечніші, оскільки вони, залишаючись об'єктивно здоровими, є носіями вірусу, в той же час, коли людина із підозрою госпіталізована. Зараз ми маємо справу з епідемічним хвостом. Це класичне поняття. Ми шукаємо тих, хто контактував з цими людьми, і продовжуємо їх виявляти", - говорить Володимир Клочко.

Епідемічний хвіст, оповіщення та вірусолог-ветеринар - про це розповіли на брифінгу в Миколаєві

Володимир Клочко - в.о. головного державного санітарного лікаря Миколаївської області

Чи можливо приховати хворих?

В.о. головного державного санітарного лікаря Миколаївської області Володимир Клочко каже, що приховати будь-яке інфекційне захворювання в умовах української системи охорони здров'я - неможливо.

"Коли з'являється підозра на інфекційне захворювання, будь-який фельдшер чи хтось у первинній ланці, хто підозрює це, передає термінове оповіщення за формою 58 до лабораторного центру. Там у журналі №60 усе це записується. І неможливо, нереально приховати інфекційне захворювання. Оскільки, якщо б вони продовжувались ці інфекційні захворювання, у нас були б просто переповнені стаціонари. А так в інфекційній лікарні від восьми до дванадцяти людей, максимум - двадцять".

ПЛР на Миколаївщині

За період із 25 по 27 квітня на Миколаївщині зробили 458 тестів ПЛР. За словами Володимира Клочка, це непоганий результат.

"У нас два ПЛР гарного високого класу, але на одному в зміну можна зробити 48, а на іншому 32 тести. Тому ми навіть переводили людей на вечірні години, але з дотриманням трудового законодавства. Зараз ми перейшли на роботу трьох бригад. Лабораторія завантажується двічі на добу. Усе, що прийшло ввечері, може бути готове не раніше наступного дня".

Ветеринарна лабораторія та коронавірус

До роботи Миколаївського лабораторного центру МОЗ України планують долучити співробітників лабораторії Держпродспоживслужби.

"У ветеринарній лабораторії у Валерія Івановича Малая існує акредитована лабораторія, де в галузі акредитації "Вірусологія" є вірусолог. Вірусолог - ветеринар. Але це не важливо. Вірусолог - лікар. І вони коронавірусами займаються давно, хоч і іншого типу. Вони дали нам добро, вони будуть теж проводити дослідження, допомагати нам", - сказав Володимир Клочко.

СБУ та лабораторні дослідження

Також Володимир Клочко розповів про дії СБУ після заяви голови управління Служби безпеки України в Миколаївській області Віталія Герсака про те, що перевірка пацієнтів на захворювання коронавірусом проводилася з порушеннями.

"Дії певні були. До нас прийшов запит, на який ми відповіли. І більш того, так співпало в часі, що наше Міністерство охорони здоров'я дало роз'яснення на територію всієї України про те, які саме транспортні середовища повинні застосовуватися. І ось фосфатно-сольовий буферний розчин - це транспортне середовище саме було віднесене до тих, які повинні застосовуватися. Це офіційно все було передано в СБУ. Були відібрані зразки з так званого буферного розчину і напевно направлені ​​в якусь референс-лабораторію. Ось на цьому все закінчилося. Я вважаю, що кожен має право на виконання своїх функцій і роботи".

Нагадаємо, 10 квітня під час сесійного засідання Миколаївської обласної ради, Віталій Герсак заявив, що перевірка пацієнтів на захворювання коронавірусом проводилася з порушеннями. А пацієнти потребують повторних досліджень. Після своєї заяви Віталій Герсак коментувати свої слова відмовився.

Читайте також:

- Скупчення народу на миколаївських ринках під час карантину призведе до можливої ситуації ускладнення;

- На Миколаївщині від коронавірусу одужало п’ятеро людей;

- Щодня в Миколаєві роблять 146 лабораторних тестів на коронавірус;

- На Миколаївщині немає швидких темпів розповсюдження коронавірусу.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди