"Результати досліджень на коронавірус можуть не відповідати дійсності", - Віталій Герсак

"Результати досліджень на коронавірус можуть не відповідати дійсності", - Віталій Герсак

"Результати досліджень на коронавірус можуть не відповідати дійсності", - Віталій Герсак Суспільне Миколаїв

Під час сесійного засідання Миколаївської обласної ради начальник управління Служби безпеки України в Миколаївській області Віталій Герсак заявив, що перевірка пацієнтів на захворювання коронавірусом проводилася з порушеннями. Пацієнти потребують повторних досліджень.

"Результати досліджень на коронавірус можуть не відповідати дійсності", - Віталій Герсак

"Я хотів би проінформувати всіх депутатів і надати доручення, щоб ми надали доручення Георгієву, щоб він звернув на це увагу. Станом на 10. 04. 2020 року мешканці Миколаївської області не мають жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірус. Водночас отримано інформацію, що персонал вказаних медичних закладів допускає грубі порушення при відборі біологічного матеріалу в осіб, в яких є підозра на захворювання коронавірусною інфекцією. Зокрема медичні працівники використовують не стандартизовані пробірки замість пробірок один і п'ять та неякісну хімічну речовину, яка не відповідає визначеним нормам та стандартам, в якій зберігається відібраний біоматеріал. За наявними даними вказана хімічна речовина виробляється в Миколаївському лабораторному центрі МОЗ України. Враховуючи викладене можна вважати, що всі проведені результати досліджень можуть не відповідати дійсності", - каже Віталій Герсак.

Начальник управління охорони здоров'я Миколаївської обласної державної адміністрації Павло Георгієв на це відповів:

"Результати досліджень на коронавірус можуть не відповідати дійсності", - Віталій Герсак

Павло Георгієв - начальник управління охорони здоров'я Миколаївської обласної державної адміністрації

"Справа в тому, що ми з ранку проводили вже нараду з головним санітарним лікарем і я, з вашого дозволу, зараз із головним інфекціоністом поїдемо в лабораторний центр, проведемо нараду і доповімо, що і як у нас. Але хочу сказати, що відбір матеріалів проводили фахівці, які проходили навчання в Миколаївському обласному лабораторному центрі. Тобто всі мобільні бригади, які у нас визначені, вони були навчені, як проводити ті чи інші забори біологічного матеріалу. Але з урахуванням того, що Ви зараз сказали, я вважаю, що я зобов'язаний зараз піти і з цього питання зібратися разом із лабораторним центром, провести нараду".

Головний санітарний лікар Миколаївщини Володимир Клочко каже:

"У понеділок-вівторок ми зберемо робочу групу і будемо вивчати інформацію. Якщо дійсно виникне необхідність, то тоді будемо робити повторні аналізи".

Авторка - Світлана Кльосова, оператор - Ігор Чорний.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди