Конгрес США до кінця року може ухвалити допомогу Україні на суму до 50 млрд доларів

Конгрес США до кінця року може ухвалити допомогу Україні на суму до 50 млрд доларів

Конгрес США до кінця року може ухвалити допомогу Україні на суму до 50 млрд доларів
. Фото: Associated Press

Конгрес США прагне "зафіксувати мільярди доларів військової допомоги Києву" для того, щоб вибори до обох палат конгресу США, які відбудуться 8 листопада, не вплинули на хід американської підтримки України.

Про це передає канал NBC з посиланням на джерела.

Законодавці від обох партій Конгресу прагнуть виділити Києву мільярди доларів на військову допомогу до того, як новообрані члени будуть приведені до присяги в січні. Лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті, який готовий зайняти пост спікера, заявив, що його однопартійці "не будуть виписувати Україні порожній чек" у разі перемоги на проміжних виборах у листопаді. Конгрес минулого місяця схвалив допомогу Україні в розмірі 12 мільярдів доларів, але новий пакет буде значно більше, повідомили джерела.

"Цієї суми було б достатньо, щоб переконатися, що (Україна - ред.) зможе пережити рік", — сказав NBC News сенатор-республіканець — Це змусить 12 мільярдів доларів виглядати як дрібниця на кишенькові витрати".

Новий пакет допомоги, який, швидше за все, стане частиною зведеного законопроєкту про витрати, може скласти приблизно 50 мільярдів доларів, повідомили помічники Конгресу і джерело, близьке до уряду України. Адміністрація Байдена ще не звернулася з офіційним запитом про нове фінансування.

Що відомо

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

24 серпня Україна стало відомо, що Україна отримає від Сполучених Штатів 3 мільярдів доларів США до державного бюджету у формі безповоротного гранту.

Читайте також

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

На початок