У Рівному з'явився мурал друзям-захисникам Маріуполя. Це спільна ідея родичів і товариша загиблих

У Рівному з'явився мурал друзям-захисникам Маріуполя. Це спільна ідея родичів і товариша загиблих

У Рівному з'явився мурал друзям-захисникам Маріуполя. Це спільна ідея родичів і товариша загиблих
Фото: Суспільне Рівне

У центрі Рівного відкрили мурал у пам’ять про загиблих захисників полку Азов. На стінописі зображені обличчя рівненських бійців Костянтина Друзя та Віталія Семчука з позивними Ейс та Рут. Вони підписали контракт зі Збройними силами України ще до початку повномасштабного вторгнення і обидва загинули під час оборони Маріуполя. Мурал з'явився замість демонтованої дошки радянським діячам.

Автором муралу є рівненський художник Андрій Шостак. Малюнок займає дві стіни, на одній — бійці полку "Азов" Костянтин Друзь і Віталій Семчук, на іншій — дівчинка, яка обіймає руками Україну. Зі слів художника, вона уособлює всіх дітей, які постраждали чи загинули під час війни.

"Україна незалежна, ми прагнемо цього постійно. Під час війни це потрібно усіма можливими способами доносити людям. Ви ж знаєте, що тут донедавна була радянська символіка. Я думаю, що це неприпустимо в наш час. Потрібно усіма силами викорінювати це з нас, нашої держави", — пояснив Андрій Шостак.

У Рівному з'явився мурал друзям-захисникам Азовсталі: це спільна ідея родичів і товариша загиблих
Фото: Суспільне Рівне

Ескіз композиції художник розробив разом з батьками загиблих героїв та їхнім шкільним другом Олексієм Козачком.

Мама зображеного на муралі Костянтина Друзя Надія Павлюк розповіла, що син до останнього намагався її заспокоювати та підтримувати.

"У 2018 році він зробив свій вибір і пішов у полк "Азов". Я його відмовляла, але він просив підтримати його вибір — і я підтримала. Він поїхав у Київ, а там у Маріуполь, проходити КМБКурс молодого бійця, яке тривало дев'ять тижнів. Один раз у тиждень був дзвінок, це було у неділю, він сказав, що пройшов", — пригадала Надія Павлюк.

З її слів, Костянтин Друзь і Віталій Семчук були друзями. Обидва навчалися у Рівненському ліцеї № 12 та мріяли потрапити до полку.

У Рівному з'явився мурал друзям-захисникам Азовсталі: це спільна ідея родичів і товариша загиблих
Фото: Суспільне Рівне

Їхні тіла досі не повернули до Рівного, тож мурал жінка назвала єдиним місцем, куди можуть принести квіти рідні та друзі.

"У нас є листування, де я написала, що я його чекаю вдома. Не дочекалася. Хоча, чекаю я його й зараз. Загинув він 12 березня на блок-пості "Волноваха-Маріуполь", — сказала Надія Павлюк.

Ідея створити стінопис у пам'ять про двох друзів належить їхньому товаришу Олексію Козачку та рідним загиблих.

"Я познайомився з ними у школі. З Віталієм були однокласниками, а Костя був на два класи менший. Я побачив мурал, що біля пивзаводу, і у мене виникла ідея зробити також. Вшанувати пам'ять про друзів, зобразивши їх на фоні Азовсталі. Я запропонував це міській раді", — зазначив Олексій Козачок.

Цією ідеєю він також поділився з рідними загиблих бійців і всі разом з художником розробили ескіз. За Віталієм та Костянтином зображені фігури військових, які символізують усіх полеглих захисників України.

Читайте також

  • Теплий одяг для тероборони та виплати пораненим: що профінансує бюджет Рівного
  • Серед звільнених з російського полону — троє жінок з Рівненщини
  • "Це два різних життя": історія професора з Рівненщини, який добровольцем пішов у ЗСУ

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок