На Донеччині, без електрики, газу та води вже кілька місяців живуть люди в селі Катеринівка, що поблизу Костянтинівки. До лінії зіткнення звідси — 15 кілометрів. Відтак, відновити мережі, каже староста Катеринівського округу Андрій Байгуш, неможливо — через військові дії.
Водопостачання у Катеринівці відсутнє з перших днів війни через пошкодження водогону. Єдине джерело питної води для місцевих — бочка в центрі села, яку волонтери щодня наповнюють привізною водою.

Кількасот літрів з цієї бочки місцевим ледь вистачає на добу. У Катеринівському окрузі — це кілька сіл — нині живе 800 людей.
Останні кілька місяців тут також немає електрики. Газу — з лютого. За словами Андрія Байгуша, до зими люди готуються власноруч.
“Хтось закупає котли, хтось булер'яни, буржуйки, паливо. Другого варіанту в нас нема. Газу в нас нема і мабуть, він не буде відновлений, дуже багато пошкоджень по Катеринівці та Клебан-Бику”.

Власниця місцевого продовольчого магазину Олена каже: відколи в селі зникло світло, з продажу довелося прибрати продукти, які швидко псуються та напівфабрикати, які треба тримати в морозилці.
“Генератор прибрали, бо дуже дорого виходить. Порожні морозилки. Зараз генератор стоїть удома. Вдома в морозилку складаю продукти, а вранці приношу, щоб люди купили”, – говорить власниця магазину.

До зими підприємиця приготувалася завчасно. В магазині встановила булер'ян для опалення: це буде пункт обігріву для місцевих.

Староста округу Андрій Байгуш каже, що в сільській адмінбудівлі під час опалювального сезону також облаштують пункт обігріву.
“В будинку сільського старости встановлюємо булер'ян з поверхнею для варки, щоб щось приготувати. Плануємо таке, якщо вже у кого буде критично, будемо зігріватися”.

Заступниця голови Іллінівської громади Наталя Лебедева, розповідає, що жителям округів, в яких відновити газопостачання поки неможливо, обласна адміністрація планує надати дрова для опалення.
“Дровами будуть забезпечені ті домоволодіння, які не будуть забезпечені газом, це: Катеринівський, Зорянський та Старомиколаївський округи. Там всі домоволодіння будуть забезпечені дровами, до чотирьох кубів на кожне домоволодіння”.
Детальніше, як жителі Катеринівки готуються до зими, дивіться у сюжеті:
Читайте також:
Картопля на багатті, хліб про запас. Життя в деокупованому Лимані
Дрова на Донеччині: як купити для опалення та які ціни
Костянтинівський пологовий будинок встановив автономну котельню та сонячні батареї
Жителі Авдіївки самотужки заготовляють дрова: завезти їх в місто складно через обстріли
У Бахмуті дрова та вугілля будуть розвозити безкоштовно по багатоповерхівках та приватних подвір'ях
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram