Кияни отримуватимуть сповіщення у додатку "Київ цифровий" про погіршення якості повітря

Кияни отримуватимуть сповіщення у додатку "Київ цифровий" про погіршення якості повітря

Кияни отримуватимуть сповіщення у додатку "Київ цифровий" про погіршення якості повітря
Фото: УНІАН

У разі погіршення якості повітря у Києві жителі столиці зможуть одразу отримати сповіщення про це у застосунку "Київ цифровий". Для цього потрібно зайти в налаштування додатку і дозволити сповіщення.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської ради із посиланням на заступника міського голови Петра Оленича.

"Користувачі отримуватимуть повідомлення у разі, якщо індекс якості повітряЗагальний індекс якості повітря (CAQI, Common Air Quality Index) формується автоматично на основі показників кількох основних забруднювачів: PM2.5 і PM10 (частки пилу), SO2 (діоксид сірки), NO2 (діоксид азоту), ОЗ (приземний озон), CO (оксид вуглецю). Чим нижчий показник CAQI, тим краща якість повітря у всьому місті становитиме 75 і вище – тобто відповідатиме значенню "високий рівень забрудненості", — йдеться у повідомленні.

"Цей сервіс передусім буде корисним для батьків маленьких дітей, людей зі слабким здоров’ям та осіб похилого віку. У випадку отримання повідомлення про погіршення стану повітря в Києві, буде варто відкласти довгі прогулянки та відмовитися від фізичних навантажень",— каже начальник Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний.

Зазначається, що у Києві діє мережа із 5 високоточних пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. Системи з аналогічним принципом роботи працюють в європейських містах. Всі дані фіксуються щохвилини і зберігаються на сервері.

Зараз на правому березі міста індекс якості повітря коливається від 31 до 40 (низький рівень забруднення), а на лівому березі — від 27 до 31 (низький рівень забруднення).

Що відомо

  • У Київській області гасили торф’яні пожежі. Їдкий дим дійшов до столиці. Киянам рекомендували зачинити вікна і обмежити перебування на вулиці. Загоряння торфу сталися 31 серпня у Бучанському та Вишгородському районах.
  • На початку вересня ДСНС ліквідовувало загоряння на Київщині. Було зафіксовано п'ять осередків загоряння торфовищ. До гасіння залучили 40 рятувальників.
  • У Києві зранку 5 вересня спостерігалося задимлення повітря через пожежі в області. Рятувальники ліквідовують два осередки торф'яних пожеж. Через задимлення Київ опинився на першому місці у рейтингу міст з найбруднішим повітрям в світі. Станом на 14.15 якість повітря у Києві нормалізувалося.
  • Під час вологої осені в місцях накопичення машин в повітрі формуються аерозолі з продуктами вихлопів. Це повітряні суміші з крапельок води, завислих часток (пил) та забруднювальних речовин (оксиди нітрогену, сірки, летких органічних речовин). Вони викликають подразнення слизових оболонок, завислі речовини можуть спричиняти захворювання верхніх та нижніх дихальних шляхів, пояснює еколог Сергій Карлащук.

Читайте також

Затори та пожежі. Експерт розповів, що у Києві найбільше забруднює повітря

Вплив пожеж: як захисти себе і в яких додатках перевірити рівень забруднення повітря

Співучасть Ірану в злочинах РФ проти України, ЗСУ тренуватимуться в ЄС. 237 день війни. Онлайн

На початок