Які екологічні наслідки матиме аварія на "Північному потоці" — науковець

Які екологічні наслідки матиме аварія на "Північному потоці" — науковець

Які екологічні наслідки матиме аварія на "Північному потоці" — науковець
Вибух на газопроводі "Північний потік". Getty Images

Наслідки аварії на газопроводах "Північний потік" наносять значну шкоду навколишньому середовищу, адже в повітря потрапило 300 тонн метану, завив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в ефірі "Українського радіо".

"Газ веде себе так, як тоді, коли закипає вода у каструлі: рівним струменем піднімається нагору, виривається в атмосферу і там розчиняється. Глобальний масштаб небезпеки і загрози буде відчуватися щодо кліматичних змін. Бо метан дуже посилює парниковий ефект. "Газпром" гріє атмосферу нашої планети", — зазначив Євген Дикий.

За його словами, найбільшу шкоду виток наносить екосистемі Балтійського моря в місті аварії: "Що стосується екосистеми Балтійського моря: нічого страшного не відбувається для всіх морських мешканців, які знаходяться всюди, крім самого прориву і місця витікання та плями над головною діркою".

Зараз у Балтійському морі спостерігається 700-метрова калюжа вируючої води, що утворилася внаслідок розриву газопроводів.

Він вважає, що РФ має просто перекрити подачу газу. "З точки зору здорової планети треба просто закрити вентиль", — сказав науковець.

Наразі газ із пошкодженого підводного газопроводу "Північний потік-1" продовжує витікати. Представник компанії оператора-трубопроводу Nord Stream AG в коментарі Reuters сказав, що газ, можливо, перестане витікати 3 жовтня.

Що відомо

  • США не причетні до саботажу на газопроводах “Північного потоку” в Балтійському морі, заявив на засіданні Радбезу ООН 30 вересня заступник глави Місії США при ООН посол Ричард Міллс у відповідь на закиди російської сторони про можливу причетність США до вибухів на російських газопроводах.
  • У НАТО та Європейському союзі заявили, що причиною аварії на газопроводах "Північний потік-1" та 2 став навмисний акт саботажу. Польща та Україна назвали Росію винуватцем.
  • Президент Росії Путін назвав вибухи — "актом міжнародного тероризму".
  • Інформація про виток газу на трубопроводах Північний потік-1 і Північний потік-2 з'явилася 27 вересня.

Читайте також

Столтенберг розповів про розслідування вибухів на газогонах "Північний потік"

Нитки "Північних потоків" після вибухів можуть стати непридатні для використання

Швеція та Данія зафіксували підводні вибухи на газопроводах "Північного потоку". Що відомо

На початок