Від коронавірусу помер один з останніх в'язнів Освенцима. Анрі Кічка. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Від коронавірусу помер один з останніх в'язнів Освенцима. Анрі Кічка. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Від коронавірусу помер один з останніх в'язнів Освенцима. Анрі Кічка. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

У Бельгії від COVID-19 помер один з останніх в'язнів Освенцима Анрі Кічка. Чоловікові, якому вдалося пережити нацистський "марш смерті", було 94 роки.

Кічка помер 25 квітня в одному з розташованих у Брюсселі будинків для людей похилого віку, інформує BBC.

Про смерть колишнього в'язня нацистського табору смерті повідомив у Facebook його син Мішель.

"Маленький мікроскопічний коронавірус досяг успіху там, де зазнала поразки вся нацистська армія. Мій батько пережив марш смерті, але сьогодні його марш життя закінчився", — написав він.

Анрі Кічка народився у 1926 році в Брюсселі у польській родині єврейського походження. Його батьки втекли до Бельгії, рятуючись від антисемітизму в Східній Європі. Однак після німецького вторгнення до країни усю родину Кічки депортували. Анрі та його батько були направлені на примусові роботи, а мати Анрі, його сестри та тітка опинилися в Освенцимі, де їх незабаром після прибуття вбили за допомогою газу та кремували.

У 1945 році Анрі разом з іншими в'язнями був направлений нацистськими охоронцями на "марші смерті" на захід у той час, коли радянські війська наближалися до нацистських таборів у Східній і Центральній Європі. Проте йому вдалося вижити, повернутись у Бельгію, відкрити невеликий бізнес і одружитися. У родини було четверо дітей, дев'ять онуків та 14 правнуків.

Лише за 60 років після закінчення війни Анрі знайшов у собі сили написати й оприлюднити мемуари про своє життя у нацистських таборах.

В одному зі своїх останніх інтерв'ю BBC у відповідь на запитання, як йому вдалося вижити, Кічка відповів: "Неможливо пережити Освенцим. Це місце — сама смерть".

Що відомо

На початок