У Бельгії від COVID-19 помер один з останніх в'язнів Освенцима Анрі Кічка. Чоловікові, якому вдалося пережити нацистський "марш смерті", було 94 роки.
Кічка помер 25 квітня в одному з розташованих у Брюсселі будинків для людей похилого віку, інформує BBC.
Про смерть колишнього в'язня нацистського табору смерті повідомив у Facebook його син Мішель.
"Маленький мікроскопічний коронавірус досяг успіху там, де зазнала поразки вся нацистська армія. Мій батько пережив марш смерті, але сьогодні його марш життя закінчився", — написав він.
Анрі Кічка народився у 1926 році в Брюсселі у польській родині єврейського походження. Його батьки втекли до Бельгії, рятуючись від антисемітизму в Східній Європі. Однак після німецького вторгнення до країни усю родину Кічки депортували. Анрі та його батько були направлені на примусові роботи, а мати Анрі, його сестри та тітка опинилися в Освенцимі, де їх незабаром після прибуття вбили за допомогою газу та кремували.
У 1945 році Анрі разом з іншими в'язнями був направлений нацистськими охоронцями на "марші смерті" на захід у той час, коли радянські війська наближалися до нацистських таборів у Східній і Центральній Європі. Проте йому вдалося вижити, повернутись у Бельгію, відкрити невеликий бізнес і одружитися. У родини було четверо дітей, дев'ять онуків та 14 правнуків.
Лише за 60 років після закінчення війни Анрі знайшов у собі сили написати й оприлюднити мемуари про своє життя у нацистських таборах.
В одному зі своїх останніх інтерв'ю BBC у відповідь на запитання, як йому вдалося вижити, Кічка відповів: "Неможливо пережити Освенцим. Це місце — сама смерть".
Що відомо
- Станом на ранок 27 квітня кількість хворих на COVID-19 у світі наблизилась до трьох мільйонів, 866 тисяч людей одужало, 207 тисяч померло.
- Італійський уряд планує відновити роботу більшості підприємств з 4 травня.
- Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон після хвороби повернувся до роботи у свою офіційну резиденцію на Даунінґ-стріт.
- Уряд Ізраїлю дозволив магазинам з 26 квітня відновити свою роботу, розглядається питання про те, щоб відновити навчання в школах.
- У Берліні відбулися протести проти карантинних обмежень, поліція затримала 100 людей.
- У Британії через карантин стали популярними роботи на колесах, які доставляють їжу.
- Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.