Угода між Туреччиною, ООН, Україною та Росією щодо розблокування портів змогла знизити світові ціни на зернові.
Про це в інтерв'ю Суспільному розповіла глава Агентства США з міжнародного розвитку USAID Саманта Пауер.
"Я вважаю, що угода "ООН-Туреччина", яка змусила Путіна розблокувати три українські порти, була справді важливою. Світові ціни на зернові, пшеницю тощо впали приблизно на 1-1,5%. І це величезна різниця для найбідніших країн і найбідніших громад у найбідніших країнах. Тож лише те, що майже 300 кораблів залишають ці порти, перевозячи це зерно — це значно змінює світові ціни на продовольство. Принаймні деякі з цих кораблів з зерном рухаються і це дає певний ефект", — розповіла Пауер.
Вона наголосила, що дуже важливо, щоб ці порти залишалися відкритими. Крім цього, детальніше розповіла, що "план Б" щодо вивезення зерна. Про створення цього плану Україною і США, Пауер оголосила після російських ударів по Одеському порту.
"План А", який полягає у збереженні відкритих портів, залишається обов’язковим. Водночас я вважаю, що одним із ефектів блокади та війни загалом стало те, що українці вже значною мірою наростили свою стійкість. Тепер українці з підтримкою USAID та інших донорів можуть використовувати смуги солідарностіКомплекс заходів для усунення затримок транспорту, в першу чергу на кордонах з країнами Європейського Союзу та Молдовою, а також покращення автомобільного, залізничного та річкового сполучення між Україною і ЄС у майбутньому., використовувати річкові шляхи, використовувати залізничні шляхи, щоб вивезти близько 4,5 мільйонів тонн зерна наземним або залізничним транспортом або річкою, не покладаючись лише на чорноморські порти", — додала очільниця USAID.
За її словами "план Б" зможе захистити українську сторону від штучної блокади.
"Фактично, створення "плану Б" — це захист від сценарію, коли Путін знову створить блокаду нищівним шляхом. Українці тепер у сильнішій позиції, щоб інтегруватися в інші ринки та мати можливість більшого збуту зерна з більш стійкою системою, ніж це було до початку війни", — резюмувала Пауер.
Що відомо
- 6 жовтня глава Агентства США з міжнародного розвитку USAID Саманта Пауер приїхала з робочим візитом до Києва.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочинає проєкт підтримки фінансового сектора України на 33 млн доларів. Проєкт, що має на меті сприяти більшій інтеграцій української фінансової системи з європейськими та міжнародними ринками, розрахований на 5 років.
Читайте також
Зерновий коридор. Для аграріїв Миколаївщини покращилась логістика при реалізації врожаю
У вересні експорт агропродукції з морських портів Одещини зріс в понад двічі — Мінінфраструктури