Часткова мобілізація. У розвідці розповіли, скільки росіян уже призвали на службу

Часткова мобілізація. У розвідці розповіли, скільки росіян уже призвали на службу

Часткова мобілізація. У розвідці розповіли, скільки росіян уже призвали на службу
Військовий курсант перед рекламним щитом, що рекламує службу за контрактом у Санкт-Петербурзі 5 жовтня 2022 року. Getty Images

Російське військове командування завищує показники мобілізації громадян Російської Федерації. Оголошене міністром оборони Росії Сергієм Шойгу число мобілізованих — 200 тисяч не відповідає дійсності.

Про це повідомив представник пресслужби головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

"Шойгу оголосив про 200 тисяч, але 200 тисяч ще немає. Це менша кількість. Ми не знаємо, для чого вони завищили показники, можливо, перед керівництво рапортують, можливо, з іншою метою. Це більше 100 тисяч осіб вже. Ми знаємо відповідні показники", — розповів Юсов.

Представник розвідки додав, що українській стороні відоме точне число мобілізованих, однак оприлюднювати його публічно поки не будуть.

Вчора, 5 жовтня у Генштабі повідомили, що через нестачу військової сили та великі втрати серед особового складу, командування російських окупаційних військ вербує в’язнів у російських тюрмах для подальшого відправлення їх на територію України у зону бойових дій. За попередньою інформацією, понад 650 в’язнів з виправних колоній суворого режиму Ставропольського краю погодилися взяти участь у бойових діях на території України

Раніше у Генштабі повідомили, що до окупованого Криму прибули близько двох тисяч мобілізованих, а військові частини переведені у повну бойову готовність.

Водночас після оголошення президентом РФ Володимиром Путіним мобілізації, з Росії до Грузії та Казахстану виїхало вже понад 360 тисяч чоловіків, і велика кількість росіян втекли від мобілізації в інші країни.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправенням в зону "СВО".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалисяпідпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

У Росії мобілізували понад 200 тисяч людей — Шойгу

Путін у безвихідному становищі: Данілов прокоментував мобілізацію в Росії

РФ відчуває нестачу "штурмовиків" і молодших офіцерів — британська розвідка

Путінська мобілізація може добити російську економіку – Politico

Російські військові масово намагаються здатися в полон — ГУР

На початок