Російські військові масово намагаються здатися в полон — ГУР

Російські військові масово намагаються здатися в полон — ГУР

Російські військові масово намагаються здатися в полон — ГУР
. Фото: 29.ru / Иван Митюшёв

Російські військовослужбовці шукають способів здатися у полон, для чого масово звертаються на "гарячу лінію" проєкту "Хочу жить".

Про це в ефірі телеканалу "FREEДОМ" розповів офіційний представник Голоного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов, повідомляється на Telegram-каналі ГУР.

Зокрема, Юсов зазначив, що лише за останні кілька тижнів на "гарячі лінії" проєкту надійшло вже понад 2 тисячі звернень. За словами посадовця, цією інформацією цікавляться як вже мобілізовані солдати, так і мешканці тимчасово окупованих територій.

Окрім того, Андрій Юсов розповів, що повістки в РФ видали орієнтовно 100 тисячам мобілізованих військовослужбовців. За словами представника ГУР, їх відправляють на найнебезпечніші ділянки фронту.

Раніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу повідомив, що в Росії після оголошеної 21 вересня президентом РФ Володимиром Путіним "часткової мобілізації" до війська забрали вже понад 200 тисяч чоловіків.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Станом на ранок 22 вересня у РФ затримано 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
  • За даними ЗМІ, президент Чечні Рамзан Кадиров 22 вересня заявив, що у республіці не буде виконуватися рішення президента РФ Володимира Путіна про часткову мобілізацію, адже в регіоні "план вже перевиконано".

Читайте також

Як росіяни можуть здатися в полон та що гарантує Україна. Пояснює спікер проєкту "Хочу жить"

Росіяни масово телефонують на "гарячу лінію" щодо здачі в полон — ГУР

На початок