Росію після 21 вересня залишили біля 700 тисяч громадян — ЗМІ

Росію після 21 вересня залишили біля 700 тисяч громадян — ЗМІ

ЗМІ
Росію після 21 вересня залишили біля 700 тисяч громадян — ЗМІ
Росіяни перетинають російсько-грузинський кордон на контрольно-пропускному пункті "Верхній Ларс" у Північній Осетії, 28 вересня 2022 року, фото: AP

Майже за два тижні після оголошення часткової мобілізації Росію залишили приблизно 700 тисяч людей. Із них 200 тисяч поїхали до Казахстану. Про це пише Forbes з посиланням на джерела в Кремлі. Чи залишили ці люди країну саме через "часткову мобілізацію" — наразі невідомо.

Так, перше джерело, знайоме з кремлівськими оцінками, повідомило, що з Росії виїхали близько мільйона громадян. Інший співрозмовник в Адміністрації президента РФ уточнив, що йдеться про 600 тисяч або 700 тисяч росіян. При цьому підрахувати, хто з них виїхав із туристичними цілями, зараз неможливо, зазначило джерело.

Одразу після оголошення мобілізації 21 вересня на пропускних пунктах російських кордонів утворилися черги, нагадує видання.

Досі в ЗМІ з'являлися оцінки кількості тих, хто виїхав, озвучені країнами, що приймають російських громадян.

Так, 4 жовтня глава МВС Казахстану Марат Ахметжанов повідомив, що з 21 вересня до країни в'їхали 200 тисяч громадян Росії. Водночас виїхали з країни за цей період 147 тисяч росіян.

МВС Грузії повідомляло, що за тиждень до країни приїхали 53 тисячі росіян, а щодня кордон переходять 10 тисяч людей. Це на 40-45% більше, ніж до 21 вересня.

За цей же тиждень до ЄС в'їхали 66 тисяч росіян. Це на 30% більше, ніж тижнем раніше, підрахувало прикордонне агентство Євросоюзу Frontex. Агентство повідомило, що більшість росіян тоді в'їхали через фінські та естонські КПП. Причому кількість тих, хто в'їжджав до Фінляндії, значно збільшилася після оголошення мобілізації.

Читайте також: У Росії мобілізували понад 200 тисяч людей — Шойгу

На початку вересня, ще до оголошення часткової мобілізації, Росстат повідомляв, що з початку року з Росії виїхало 419 тисяч людей, пише Forbes. Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року, відзначає видання.

Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він заявив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів. При цьому, за словми Путіна, союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.

Що відомо

  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

Мобілізація в РФ: Ростовську область закрили на в'їзд і виїзд — Генштаб

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

Влада Росії збирається закрити кордони для чоловіків мобілізаційного віку — ЗМІ

Німеччина готова приймати російських дезертирів, яким загрожують "суворі репресії"

Мобілізація навряд чи суттєво збільшить бойову потужність росіян — ISW

Кремль перекладає помилки з мобілізацією на місцевих бюрократів — ISW

На початок