У США оголосили про нові санкції проти Росії, через анексію українських територій

У США оголосили про нові санкції проти Росії, через анексію українських територій

У США оголосили про нові санкції проти Росії, через анексію українських територій
Білий дім. Фото: Associated Press

Після так званого "приєднання" до Росії тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей, адміністрація президента США Джо Байдена ввела новий пакет санкцій проти російських урядовців, членів їхніх сімей, російських і білоруських військових чиновників та організацій, що займаються оборонними закупівлями.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Білого Дому.

"У відповідь на фальшиві заяви Росії про анексію Сполучені Штати разом з нашими союзниками і партнерами оголошують сьогодні про нові санкції. Ці санкції потягнуть за собою витрати для фізичних і юридичних осіб — всередині Росії і за її межами — які надають політичну або економічну підтримку незаконним спробам змінити статус української території", — зазначили у Білому Домі.

30 вересня управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США внесло у санкційний список 14 представників в російському військово-промисловому комплексі, включаючи двох міжнародних постачальників, трьох ключових керівників фінансової інфраструктури Росії, найближчих родичів деяких високопоставлених російських чиновників та 278 членів російського парламенту.

До списку потрапили керівники фінансового сектору, зокрема, голова "Банку Росії" Ельвіра Набіулліна, її перший заступник Ольга Скоробогатова а також віце-прем'єр Олександр Новак, який займається питанням експорту нафти в уряді Росії.

Крім того, до списку потрапили близькі родичі високопоставлених російських чиновників: прем'єр-міністра Михайла Мішустіна, міністра оборони Сергія Шойгу, директора "Росгвардії" Віктора Золотова, заступника голови "Радбезу" Дмитра Медведєва, спікера "Радфеду" Валентини Матвієнко, губернатора Санкт-Петербурга Олександра Беглова і мера Москви Сергія Собяніна.

До списків потрапили й 11 юридичних осіб, у тому числі Рада Федерації.

Санкції Мінфіну США передбачають блокування усієї власності фігурантів списку, що знаходиться на території США. Крім того, будь-які юридичні особи, які належать одному або декільком фігурантам списку хоча б на 50%, також підлягають блокуванню. Мінфін США також попередив про підвищений ризик потрапити під санкції тим, хто намагатиметься надати Росії політичну або економічну підтримку.

Крім того, до списку увійшли підприємства з Білорусі, які постачають продукцію для російської оборонно-промислової бази — це підпріємство "Світлогорське Хімволокно", яке постачає найважливіші матеріали для російської оборонної промисловості та "Сохім" — білоруський державний виробник текстилю та волокон, який експортує продукцію в Росію.

Держдепартамент ввів візові обмеження для 910 осіб, які діють на окупованих Росією територіях України, серед них військовослужбовці РФ та білоруські військові чиновники. Окремо Мінфін додав 57 юридичних осіб з Китаю, Вірменії та Білорусі до переліку організацій, що порушують експортний контроль США.

Санкції. Усі останні новини

Що відомо

  • Перший пакет санкцій був введений США ще  до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 21 лютого керівництво США запровадило заборону для своїх громадян на фінансування та інвестиції в так звані  "ДНР"  та  "ЛНР", а також на торгівлю з ними.  22 та 23 лютого Білий дім  ввів санкції проти банків, що фінансують оборонну промисловість.
  • Після звільнення українськими військовими населених пунктів у Київській області та викриті факти злочинів армії РФ, у Британії, Німеччині, США анонсували санкції проти Росії за жорстокі дії військових РФ проти мирних мешканців.
  • 6 квітня США запровадили новий пакет санкції проти Росії через вбивства мирних людей військами РФ в Україні. Під санкції потрапили "Сбербанк", "Альфа-Банк", 42 "дочки" "Сбербанку" та шість "дочок" та п’ять суден "Альфа-банку". А також родичі президента РФ Володимира Путіна та міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.
  • 7 квітня Конгрес США ухвалив заборону на імпорт нафти й газу з Росії. В середині квітня США запровадили санкційні обмеження щодо найбільшої російської алмазодобувної компанії "Алроса" та 28 дочірніх підприємств АТ "Об’єднана суднобудівна корпорація".
  • В середині травня у США анонсували санкції проти іноземних банків за допомогу Росії.
  • 30 червня Міністерство фінансів США заблокувало активи трасту Heritage, пов'язаного із наближеним до Путіна російським олігархом Сулейманом Керімовим.
  • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі.

Читайте також

Наслідки ядерних погроз. Які нові санкції проти Росії готують у США

Найближчі місяці стануть критичними у запровадженні антиросійських санкцій — WSJ

"Вони перемагають Росію": Байден заявив, що США продовжать підтримку України

Без санкцій ЄС російські "криваві алмази" й далі будуть на ринку США — очільник Союзу ювелірів України

На початок