Центр нефрології та гемодіалізу: як працює заклад у Миколаєві та як надають допомогу пацієнтам

Центр нефрології та гемодіалізу: як працює заклад у Миколаєві та як надають допомогу пацієнтам

Центр нефрології та гемодіалізу: як працює заклад у Миколаєві та як надають допомогу пацієнтам
Фото: Суспільне Миколаїв

Від початку повномасштабної війни центр нефрології та гемодіалізу Миколаївської обласної клінічної лікарні працює в штатному режимі — медики продовжують надавати допомогу хворим та приймати пацієнтів. Деякі пацієнти на діалізі вимушені проживати у самому медзакладі, оскільки виїхали з тимчасово окупованих територій Миколаївської та Херсонської областей або із зони бойових дій. Таких пацієнтів у лікарні станом на 29 вересня понад 70.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла завідувачка центру нефрології і гемодіалізу Миколаївської обласної клінічної лікарні Тетяна Костиненко.

Зі слів лікарки, деякі пацієнти живуть в лікарні вже сім місяців – від початку повномасштабної війни.

"У Снігурівці не залишилося пацієнтів, вони всі у нас живуть. Коли були сильні бойові дії і розбили діаліз в Баштанці, частину пацієнтів евакуювали до нас, інших — у Кропивницький, але згодом вони повернулися, відділення вже працює. З тих сіл, що просто знищені, пацієнти в нас, наприклад, Луч, Зелений Гай", — розповіла Тетяна Костиненко.

З дня окупації Херсона центр допомагає лікарням Херсонщини медикаментами для пацієнтів із хронічними захворюваннями нирок.

"Знаємо, скільки й де перебувають пацієнти на діалізі. Туди неможливо було довести витратний матеріал, ми були хабом по витратному матеріалу, весь центр, наш склад, доставляли все необхідне. І в Голу пристань, і в Каховку, у Генічеськ, в обласну лікарню — там лікарів немає, жодного лікаря не залишилося, працюють лише медсестри", — розповіла Тетяна Костиненко.

Також медики обласного центру допомагали вивозити до Миколаєва хворих з Херсонської області. Проте, орієнтовно з середини вересня, зі слів Тетяни Костиненко, Херсон повністю закрили як для евакуації пацієнтів, так і для поставок медикаментів.

"Ми завжди доправляли й витратні матеріали, й консультації були, а зараз протягом останніх двох тижнів Херсон закритий", — розповіла жінка.

Попри бойові дії та технічну воду в мережі централізованого водопостачання, не відчувають дискомфорту у лікуванні, каже Тетяна Костиненко.

"У нас пробили свердловину, бо води трохи не вистачає. Подача води на гемодіаліз йде нормально, діалізи ми проводимо з нормальним тиском і якістю води. Працює система Національної служби здоров’я України, гроші лікарня отримує, витратні матеріали закуповуємо", — розповіла лікарка.

Станом на 29 вересня в прифронтовій зоні діє скорочена процедура торгів через платформу Prozorro. У лікарні є запас необхідних медикаментів на два місяці, розповіла Тетяна Костиненко.

Читайте також

Миколаївські морпіхи шість місяців переховувались на окупованій території

На Миколаївщині ЗСУ збили два російські штурмовики

Російські війська завдали удару по Миколаєву: є загиблі та поранені

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок