Естонія відмовляється від російського газу: кого торкнуться обмеження

Естонія відмовляється від російського газу: кого торкнуться обмеження

Естонія відмовляється від російського газу: кого торкнуться обмеження
Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу, фото: Getty Images

Уряд Естонії сьогодні 29 вересня ухвалив рішення про введення з 1 січня 2023 року обовязкових національних санкцій щодо російського газу на тлі агресії РФ в Україні.

Про це пише The Baltic Times із посиланням на міністра закордонних справ Естонії Урмаса Рейнсалу.

За словами Рейнсалу, обмеження в першу стосуватимуться естонських газових підприємств, що мають ліцензію на імпорт або транзит природного газу. Водночас побутових споживачів санкції не торкнуться, оскільки, як кажуть в МЗС країни, з квітня 2022 року до Естонії з Росії вже майже не постачалося паливо.

"Мета санкцій — чинити тиск на Росію з метою припинення її військової агресії проти України, оскільки природний газ є важливим джерелом доходу для Росії і використовується як важіль впливу на Європейський Союз", — прокоментував рішення уряду Рейнсалу.

Він також додав, що при припиненні імпорту з РФ енергетичній безпеці Естонії нічого не загрожує, адже країна вже вжила певних додаткових заходів, зокрема створено державний стратегічний запас газу в Естонському агентстві зі накопичення запасів.

Що відомо

  • 26 липня через скорочення російською компанією-монополістом "Газпром" поставок газу у Європу, ціни на паливо підскочили на 20%, сягнувши майже 2300 доларів за тисячу кубометрів.
  • Того ж дня країни-члени Європейського Союзу офіційно погодилися на добровільне скорочення попиту на природний газ на 15% у порівнянні з їхнім середнім споживанням за останні п’ять років.
  • 2 вересня транспортування газу в газопроводі "Північний потік" було повністю зупинено. Офіційна причина — несправності, пошкодження, які не дозволяють забезпечити безпечну експлуатацію газотурбінного двигуна. Офіційний представник Європейської Комісії заявив, що привід для зупинки газопроводу є вигаданим та свідчить про ненадійність Росії як постачальника газу.
  • 27 вересня вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2", що, ймовірно, спричинило витік газу. Данське морське відомство встановило заборонену зону в радіусі 5 морських миль від газопроводу. У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.
  • Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

У Польщі відкрили газопровід Baltic Pipe. Він має закінчити "епоху домінування Росії"

Проблеми з постачанням газу в Європу будуть до зняття санкцій — Кремль

Міноборони Естонії: РФ могла влаштувати вибухи на "Північному потоці", щоб відвернути увагу від України

На початок