Проблеми з постачанням газу в Європу будуть до зняття санкцій — Кремль

Проблеми з постачанням газу в Європу будуть до зняття санкцій — Кремль

Проблеми з постачанням газу в Європу будуть до зняття санкцій — Кремль
Північний потік. Фото: JOHN MACDOUGALL/AFP via Getty Images

Постачання газу "Північним потоком" буде залишатися проблемним, доки не буде знято санкцій, "які перешкоджають обслуговувати агрегати трубопроводу".

Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє Інтерфакс.

За словами прессекретаря Володимира Путіна, проблеми в прокачуванні газу "Північним потоком" виникли через санкції, які ввели проти Росії і низки компаній західні держави, включаючи Німеччину та Великобританію.

"Інших причин, які б призвели до проблем з прокачуванням, не існує", – сказав він журналістам.

Пєсков заявив, що через санкції уся робота трубопроводу "тримається на одному агрегаті, який потребує серйозного обслуговування".

Санкції продовжують працювати, чим створюють юридичні та практичні проблеми із техобслуговуванням усіх вузлів і агрегатів. Тому зараз "можна сподіватися на цей єдиний агрегат, що якось вдасться привести його до ладу", – зазначив представник Кремля.

Винними у такому стані речей Пєсков назвав "ті самі санкції, які заважають обслуговувати агрегати". Наприклад, не можна отримати юридичні гарантії для переміщення агрегатів.

"Саме ці санкції, які запровадили західні держави, довели ситуацію до того, що ми бачимо зараз", – відреагував Пєсков.

Що відомо

  • У середині червня "Газпром" скоротив прокачування палива газогоном приблизно до 40 відсотків потужності. Причиною назвали затримку повернення з ремонту турбіни Siemens для компресорної станції. На початку липня Канада погодилася відправити відновлений агрегат до Німеччини для його подальшої передачі до Москви.
  • 26 липня через скорочення російською компанією-монополістом "Газпром" поставок газу у Європу, ціни на паливо підскочили на 20%, сягнувши майже 2300 доларів за тисячу кубометрів. Наприкінці серпня ціни через російський "газовий шантаж" ціни на газ у Європі перевищили рівень 3 300 доларів за тисячу кубометрів.
  • 2 вересня транспортування газу в газопроводі "Північний потік" повністю зупинено. Офіційна причина — несправності, пошкодження, які не дозволяють забезпечити безпечну експлуатацію газотурбінного двигуна. Офіційний представник Європейської Комісії заявив, що привід для зупинки газопроводу є вигаданим та свідчить про ненадійність Росії як постачальника газу.
На початок