Міноборони Естонії: РФ могла влаштувати вибухи на "Північному потоці", щоб відвернути увагу від України

Міноборони Естонії: РФ могла влаштувати вибухи на "Північному потоці", щоб відвернути увагу від України

Міноборони Естонії: РФ могла влаштувати вибухи на "Північному потоці", щоб відвернути увагу від України
Газопровід "Північний потік-1", Любмін, Німеччина, фото: AP

Росія могла влаштувати вибухи на нитках свого газогону у Балтійському морі, щоб відвернути увагу Європи від України. При цьому під приводом його ремонту РФ може перекрити доступ у море.

Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур у передачі Esimene stuudio на каналі ETV, повідомляє ERR.

"Росія хотіла б, щоб європейські країни, союзники НАТО займалися своїми внутрішніми справами. Це все для того, щоб Росія могла спокійно займатися Україною", — зазначив посадовець.

За його словами, нині газопровід необхідно ремонтувати, що вимагатиме охорони. Відтак існує небезпека, що своїми діями РФ може блокувати доступ до Балтійського моря.

"Уявіть: одного прекрасного дня в міжнародних ЗМІ з'являється новина про те, що російські військові кораблі прямують у Данські протоки для охорони на час ремонту трубопроводу, і, сюрприз-сюрприз, створюють там якусь ППО, тим самим закриваючи доступ у Балтійське море. Росія не робить жодного кроку без стратегічного інтересу", — підкреслив міністр.

Що сталось на газогонах

Раніше вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік" та "Північний потік-2", що, ймовірно, спричинило витік газу. Данське морське відомство встановило заборонену зону в радіусі 5 морських миль від газопроводу. У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.

Загалом вибухи спричинили пошкодження газопроводу та витоки газу щонайменше у трьох місцях. Перший вибух був зафіксований о 02:03 ночі понеділка, другий – о 19:04 вечора понеділка. При цьому попередження про витік газу надійшли від Морської адміністрації Швеції о 13:52 та 20:41 того ж дня відповідно після того, як кораблі виявили бульбашки на поверхні. Шведський канал SVT отримав координати виміряних вибухів: вони в тому ж районі, де було зафіксовано витік газу.

Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік - 2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо". За даними Nord Stream AG, тиск у підводному трубопроводі, який містив всередині деяку кількість газу, попри те, що він так і не був введений в експлуатацію, за ніч впав зі 105 до 7 бар.

Берегова охорона Швеції виявила четвертий витік газу з "Північного потоку" у Балтійському морі. Витік розташований між двома раніше відомими на "Північному потоці-1", але походить від "Північного потоку-2". Сейсмологи не виключають, що в цьому районі могла статися ще одна детонація.

За даними CNN, європейські співробітники сфери безпеки 26 і 27 вересня помітили російські кораблі підтримки Військово-морського флоту Росії в районах місць витоку на російських газогонах у Балтійському морі.

Читайте також

Слідом за "Північним потоком-2": Швеція повідомила про витоки на газогоні "Північний потік-1"

"Різке падіння тиску": Газ із "Північного потоку-2" просочився у море поблизу Данії

У Швеції після витоку газу в Балтійському морі посилили заходи безпеки на АЕС

На початок