Газопровід "Північний потік" повністю зупинено на невизначений термін. У Єврокомісії прокоментували

Газопровід "Північний потік" повністю зупинено на невизначений термін. У Єврокомісії прокоментували

Доповнено
Газопровід "Північний потік" повністю зупинено на невизначений термін. У Єврокомісії прокоментували
Одна з виявлених поломок на комплексі інженерно-технічних споруд "Портова" Фото: "Газпром"

Транспортування газу в газопроводі "Північний потік" повністю зупинено. Офіційна причина — несправності, пошкодження, які не дозволяють забезпечити безпечну експлуатацію газотурбінного двигуна. Офіційний представник Європейської Комісії заявив, що привід для зупинки газопроводу є вигаданим та свідчить про ненадійність Росії як постачальника газу.

Про зупинку газогону 2 вересня повідомили в корпорації "Газпром".

Там зазначили, що під час проведення регламентних робіт на газоперекачувальному агрегаті Trent 60 (ГПА №24) КС "Портова", які виконували спільно з представниками компанії Siemens, виявлено "витік масла з домішками герметизуючого складу по роз'ємах клемних з'єднань кабельних ліній датчиків швидкості ротора низького й проміжного тиску. Виявлено масло на кабельному роз'ємному з'єднанні приєднувальної плити BPE2, що входить до складу двигуна".

Масло також виявлено в районі кабельної лінії в "зовнішній клемній шафі системи автоматичного управління на зовні шумо-теплоізолюючого кожуха".

Акт виявлення витоку масла підписаний також представниками компанії Siemens.

Після чого "Ростехнагляд" Росії надав застереження про те, що виявлені несправності, пошкодження не дозволяють забезпечити безпечну безаварійну експлуатацію газотурбінного двигуна. В зв'язку з чим необхідно призупинити подальшу експлуатацію газоперекачувального агрегату Trent 60.

Відповідно до інформації компанії Siemens, повне усунення витоку масла на цих двигунах можливо тільки в умовах спеціалізованого ремонтного підприємства.

До усунення неполадок обладнання, транспортування газу в газопроводі "Північний потік" повністю зупинено, — йдеться в повідомленні компанії-монополіста.

Про термін зупинки газопроводу в компанії не повідомили.

Що сказали в Єврокомісії

Офіційний представник Європейської Комісії Ерік Мамер звинуватив "Газпром" у тому, що зупинка прокачування газу відбулась під вигаданим приводом, наголосивши на ненадійності компанії як постачальника палива.

"Оголошення "Газпрому" сьогодні вдень про те, що він знову закриває "Північний потік-1" під вигаданим приводом, є ще одним підтвердженням його ненадійності як постачальника", — написав він у своєму Twitter.

На додачу посадовець звинуватив російську сторону у цинізмі.

"Це також доказ цинізму Росії, оскільки вона вважає за краще спалювати газ замість того, щоб виконувати контракти", — підсумував Мамер.

Що відомо

  • Російський газовий монополіст "Газпром" із 27 липня скорочує постачання газу трубопроводом "Північний потік-1" до рівня не вище 20 відсотків від його пропускної спроможності.
  • У середині червня "Газпром" скоротив прокачування палива газогоном приблизно до 40 відсотків потужності. Причиною назвали затримку повернення з ремонту турбіни Siemens для компресорної станції. На початку липня Канада погодилася відправити відновлений агрегат до Німеччини для його подальшої передачі до Москви.
  • 26 липня через скорочення російською компанією-монополістом "Газпром" поставок газу у Європу, ціни на паливо підскочили на 20%, сягнувши майже 2300 доларів за тисячу кубометрів.
  • Того ж дня країни-члени Європейського Союзу офіційно погодилися на добровільне скорочення попиту на природний газ на 15% у порівнянні з їхнім середнім споживанням за останні п’ять років. Скорочення попиту діятиме впродовж року, і Єврокомісія перегляне це рішення у травні 2023 року.
  • Міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек заявив, що Німеччина та інші країни ЄС не можуть покладатися на зобов'язання "Газпрому" і мають бути готовими на випадок, якщо Росія знову вирішить перекрити постачання газу "Північним потоком". Він констатував, що Росія використовує газ як інструмент шантажу.
  • Франція планує повністю заповнити газові сховища до кінця осені, уряд Австрії ухвалив рішення вперше в історії країни створити стратегічний резерв газу, а прем'єр-міністр Іспанії Санчес заявив, що його країна може стати центром експорту природного газу в європейські країни, які прагнуть знизити свою залежність від російських енергоносіїв.
  • Європейський Союз у два рази збільшив обсяги торгівлі електроенергією з Україною на тлі синхронізації електромереж України й Молдови з європейськими енергетичними системами.
  • Через російський "газовий шантаж" ціни на паливо у Європі перевищили рівень 3 300 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте також

Зеленський: газовий шантаж — достатній привід, щоб розширити санкції проти Росії

На початок