В Іванівській школі, що на Миколаївщині, планують залишити лише початкові класи

В Іванівській школі, що на Миколаївщині, планують залишити лише початкові класи

В Іванівській школі, що на Миколаївщині, планують залишити лише початкові класи
Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області планують реорганізувати Іванівський заклад освіти, що в Нечаянській громаді. Замість наявних дев'яти класів мають намір залишити початкову школу, тобто лише до четвертого класу.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка закладу Наталя Мороз.

Приміщення закладу без урахування дитсадка може вмістити 200 дітей. Школа має 28 кабінетів, їдальню, спортзал, актовий зал і підвальне приміщення. Станом на 29 вересня в закладі навчається 51 школяр і приблизно 50 дошкільнят. Директорка каже, дізналася про реорганізацію восьмого лютого 2022 року.

"Наш заклад — один єдиний в громаді, а, можливо, і в районі, який має підвальне приміщення. Тут розміщений дошкільний навчальний заклад, на який сільська рада не витрачає з місцевого бюджету. Отже, в мене стоїть болюче питання — чому не зробити школу-сад?", — каже директорка закладу Наталя Мороз.

В Миколаївській області планують реорганізувати Іванівський заклад освіти
Спортивний зал Іванівської школи. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Зі слів Наталі Мороз, вона зверталася до голови громади, аби підвозити дітей в Іванівський заклад з сіл Мирне та Чемерлієво, де немає шкіл. Але, каже, голова громади в цьому не зацікавлений.

"З 2018 року я на кожній нараді казав директорам: "Шановні, дорожіть кожним вчителем. Шановні, дорожіть кожною дитиною". Але Іванівська школа в цьому не спрацювала. В тому році діти почали переводитися до інших шкіл. Перейшло до Благодарівської школи дев'ять дітей, і до Кам'янської сім дітей", — голова Нечаянської громади Микола Вівчар.

За словами директорки Іванівського закладу, переведення школярів до іншого закладу було зумовлено небажанням деяких вчителів робити щеплення від COVID-19.

В Миколаївській області планують реорганізувати Іванівський заклад освіти
Батьки школярів Іванівського закладу. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Деякі батьки дітей активно виступають проти реорганізації. Голова батьківського комітету Наталя Веретельникова каже, хоче, аби її троє дітей й надалі продовжили навчання в Іванівському закладі освіти.

"Не закривайте нашу мрію, не закривайте наше село. Я навчалася тут, навчались всі. Вчителі в нас дуже добрі, вчителі в нас дуже грамотні. Ми писали листи. На наше звернення була відповідь, що все вирішують депутати", — каже Наталя Веретельникова

Ще один батько Гаджи Давудов, донька якого зараз в Німеччині, але навчається онлайн в Іванівській школі, каже, теж не розуміє практичної цінності реорганізації.

"Сьогодні збирають три-чотири села. В одному класі буде 30-35 дітей, так? І одна вчителька, один вчитель. Як бути з ними? Тоді другий варіант: зробити два класи, зробити двоє вчителів. Правильно? Це вже витрати. І кожен день возити по цій трасі, де як навіжені летять туди-сюди. Навіщо, якщо є школа? Ми цю школу так просто не віддамо", — говорить Гаджи Давудов.

Голова громади говорить, що в будь-якому випадку цей навчальний рік 2022-2023 років Іванівська школа допрацює в нинішньому статусі, дитсадок також буде збережений. Вже наприкінці жовтня-початку листопаду саме після року, під час якого проводилися громадські обговорення, відбудеться сесія, на якій депутати остаточно розглянуть питання реорганізації закладів.

Читайте також

Російський ракетний удар пошкодив будівлю музею в Миколаєві. Які наслідки

На Миколаївщині сталися три пожежі. Одна з них через російські обстріли

На Миколаївщині без світла та води залишаються понад 90 населених пунктів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок