У Держдумі РФ заявили, що вимагатимуть екстрадиції "азовців"

У Держдумі РФ заявили, що вимагатимуть екстрадиції "азовців"

У Держдумі РФ заявили, що вимагатимуть екстрадиції "азовців"
. Спікер Державної Думи Росії В'ячеслав Володін. Фото: Getty Images

Росія вимагатиме екстрадиції бійців полку "Азов", яких звільнили з російського полону під час обміну, оскільки вважає їх причетними до воєнних злочинів.

Про це заявив спікер російської Державної думи В'ячеслав Володін, повідомляє М24.

"Визволили солдатів — молодці, довелося обміняти їх на "азовців" — отже, цей азовець має бути екстрадований вже з території іншої держави, щоб він все одно відповів перед законом", — сказав Володін.

Він висловив переконання в тому, що бійці полку причетні до злочинів.

"Якщо людина скоїла злочин, якщо вона була членом організації, яка визнана відповідно до законодавства нашої країни терористичною, вона відповідатиме у будь-якому випадку. На території якої країни він би не знаходився, навіть якщо його обміняли", — заявив спікер.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 205 українських військових. Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука. За словами голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов, екснардеп від "ОПЗЖ" Віктор Медведчук був потрібен ФСБ, бо через нього йшло фінансування агентів РФ.
  • До спецоперації, крім України, були долучені Польща, Саудівська Аравія, Туреччина.

Читайте також

СБУ оголосила підозру генералу РФ, причетному до захоплення Маріуполя

Родичі полонених моряків, які обороняли Маріупольський порт, просять повернути їх додому

Знущались, не давали воду: омбудсман розповів про умови тримання полонених у РФ

Україна готує наступні обміни полонених — ГУР

У російському полоні залишаються понад дві тисячі українців — Верещук

На початок