Україна готує наступні обміни полонених — ГУР

Україна готує наступні обміни полонених — ГУР

Україна готує наступні обміни полонених — ГУР
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов. Фото: Суспільне

Україна 21 вересня повернула з російського полону 215 військових, зокрема бійців полку "Азов". Наразі паралельно готуються інші обміни, зокрема і в форматі "всіх на всіх".

"Завершився цей обмін і паралельно готуються наступні обміни, вони вже невдовзі будуть. Як всіх на всіх, так і подібні до того, що було нещодавно проведено", — повідомив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов під час брифінгу в Media Center Ukraine.

Він наголосив, що умови утримання українських військовополонених не відповідають Женевській конвенції, і додав, що якби представників Червоного Хреста допустили, то таких би випадків не було.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повернулись за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука. За словами голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов, екснардеп від "ОПЗЖ" Віктор Медведчук був потрібен ФСБ, бо через нього йшло фінансування агентів РФ в Україні.
  • До спецоперації, крім України, були долучені Польща, Саудівська Аравія, Туреччина.

Читайте також

"Якщо це сон — не будіть мене". Сестра звільненого Дмитра Козацького "Ореста" про зустріч після обміну

Полк "Азов" повернув 30 тіл полеглих військовослужбовців та проводить їх ідентифікацію

У російському полоні залишаються понад дві тисячі українців — Верещук

На початок