Спецоперація щодо обміну полонених з Азовсталі готувалася в 4 країнах

Спецоперація щодо обміну полонених з Азовсталі готувалася в 4 країнах

Спецоперація щодо обміну полонених з Азовсталі готувалася в 4 країнах
Суспільне Полтава

Про це голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив під час брифінгу щодо обміну військовополонених. За його словами до спецоперації, крім України, були долучені Польща, Саудівська Аравія, Туреччина.

"Цей результат був би неможливий без злагодженої роботи всієї команди СБУ, ГУР, Офісу президента і МВС. Усі працювали 24/7. Дуже важливо, що (допомогли - ред.) наші міжнародні контакти. Я не можу не сказати про велику участь у цьому турецької сторони. Ми практично з офісом президента Ердогана постійно спілкувалися. Безпосередньо в Анкарі відбулася остаточна вже частина обміну", — наголосив Єрмак.

"Взагалі все це відбувалось у 4 країнах. 4 точках. В Ер-Ріяді знаходився пан Умеров, де ми змогли забрати 10 захисників України, які представляли наших партнерів. Це було надзвичайно складне завдання тому, що треба було, окрім достатньо складних переговорів з російськими представниками, добитися синхронізації для того, щоб не було зриву в жодній цих точок", — додав начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.
На початок