“Путін догрався” — віцепрем’єр Татарського уряду в екзилі про мобілізацію

“Путін догрався” — віцепрем’єр Татарського уряду в екзилі про мобілізацію

“Путін догрався” — віцепрем’єр Татарського уряду в екзилі про мобілізацію
Протести проти мобілізації в Дагестані. Фото: Скріншот з відео "Медіазона"

Росія, розв’язавши війну в Україні, отримала партизанський рух. Підпалюють воєнкомати, фабрики, заводи, АЗС, пускають потяги під укіс. Про це віцепрем’єр Татарського уряду у вигнанні Рафіз Кашапов заявив Суспільному в ефірі єдиного телемарафону.

За його словами, “Путін догрався”.

“Це тільки Путін каже, що це часткова мобілізація. Насправді — це загальна мобілізація. З Татарстану, приміром, трьох директорів шкіл забрали в армію. Один з них абсолютно хворий, у нього був колись інфаркт. Всі вони були з опозиційними поглядами стосовно влади”, — сказав політик.

Кремль знищує людей з опозиційними поглядами, додав Кашапов.

Він розповів, що в Дагестані триває повномасштабний партизанський рух.

“Бачив в інтернет-ресурсах, що батько підірвав воєнкома за те, що забрали його сина в армію”, — сказав Кашапов.

Читайте також: У російському Дагестані під час протестів проти мобілізації затримали 101 людину

За його словами, в Татарстані також йдуть протестні акції, але не такі чисельні.

“Тих, хто виходить з протестом, в Казані, Челнах, Нижньокамську, їх одразу загрібають співробітники ОМОНу, спецназу, Росгвардії. В Татарстані народ не дуже піднімається, а в Дагестані молодці. Вони відкрито говорять, що Україна не напала на Росію, влада Росії винна. Ворог номер один для українців — Путін”, — сказав політик.

Як розповів Кашапов, в Татарстані ситуація відрізняється від Дагестану. Жителі залякані. Коли в селах воєнкоми приходять, люди ховаються по підвалах.

В кавказьких республіках — Дагестані Карачаєво-Черкесії, Кабардино-Балкарії, а також в Якутії, Бурятії, Татарстані, Башкортостані почався рух, почали розклеювати листівки, закликати людей до загальних масових дій, розповів Кашапов.

“Поки влада відступила (призупинили мобілізацію в Дагестані — ред.). Хочуть охолодити, щоб не було масштабного партизанського руху, протестних акцій. Думаю, найближчим часом відновлять загальну мобілізацію”, — сказав віцепрем’єр Татарського уряду у вигнанні Рафіз Кашапов.

Читайте також: Мобілізація: росіяни готові платити 20 тисяч доларів за місце у приватному літаку, щоб утекти з РФ

Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він заявив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів. При цьому, за словми Путіна, союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.

Що відомо

  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

Мобілізація в РФ: Ростовську область закрили на в'їзд і виїзд — Генштаб

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

Влада Росії збирається закрити кордони для чоловіків мобілізаційного віку — ЗМІ

Німеччина готова приймати російських дезертирів, яким загрожують "суворі репресії"

Мобілізація навряд чи суттєво збільшить бойову потужність росіян — ISW

Кремль перекладає помилки з мобілізацією на місцевих бюрократів — ISW

На початок