Вибори в Італії: лідирують праві партії, країна на порозі найбільш правого уряду з часів Муссоліні

Вибори в Італії: лідирують праві партії, країна на порозі найбільш правого уряду з часів Муссоліні

Вибори в Італії: лідирують праві партії, країна на порозі найбільш правого уряду з часів Муссоліні
Лідерка ультраправої партії “Брати Італії” Джорджа Мелоні у виборчому штабі своєї партії в Римі 25 вересня 2022 р. Фото: AP

В Італії на дострокових парламентських виборах, що відбулися у неділю, 25 вересня, лідирують праві партії. Про це повідомляє DW. Згідно з попередніми даними, які наводить державна телекомпанія Rai, праві сили зібрали 43,3% голосів. Відповідно до італійського виборчого законодавства, за змішаних виборів це дозволяє отримати абсолютну більшість у парламенті. В країні вперше з часів Другої світової війни може з'явитися уряд правих націоналістичних сил.

За даними екзитполів, лідирує права партія "Брати Італії", яка набрала 24,6%. Її лідерка Джорджа Мелоні може очолити коаліційний уряд і стати першою жінкою-прем’єр-міністеркою Італії. "Брати Італії" дотримуються правоконсервативних націоналістичних поглядів. Мелоні підтримує санкції Євросоюзу проти Росії через вторгнення в Україну.

Очікується, що до коаліційного уряду також увійдуть партії "Ліга" на чолі з Маттео Сальвіні та "Вперед, Італія" колишнього прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі. Ці політсили, попередньо,отримали 8,5 і 8% голосів відповідно. Вони відомі своїми тісними зв'язками в Кремлем.

За підрахунками телекомпанії Rai, союз правоцентристських сил отримає від 227 до 257 із чотирьохсот місць у Палаті депутатів та від 111 до 131 місця із двохсот у Сенаті.

Явка на нинішніх виборах становила близько 63,9%, інформує RAI. Це приблизно на 9% менше, ніж на попередніх виборах, відзначає італійський мовник.

Офіційні результати виборів мають оголосити пізніше в понеділок, 26 вересня.

Що відомо

  • Урядова криза в Італії виникла, коли очолюваний Джузеппе Конте "Рух п'яти зірок", який входить до керівної коаліції, відмовився підтримати урядовий пакет економічної допомоги сім'ям та підприємствам у розмірі 23 мільярди євро. Попри те, що Драгі і без "Руху п'ять зірок" має підтримку більшості в обох палатах парламенту Італії, прем'єр неодноразово попереджав, що без підтримки цієї партії уряд не зможе продовжувати свою діяльність.
  • Зрештою Драгі заявив, що збирається подати у відставку. Попри це 14 липня президент Італії Серджіо Маттарелла не прийняв його відставку.
  • 20 липня Сенат Італії висловив довіру прем'єр-міністру Маріо Драгі та його уряду попри бойкот голосування з боку деяких партій, однак Драгі все ж подав президенту повторне прохання про відставку.
  • Керівник МЗС Італії Луїджі Ді Майо в інтерв’ю Politico заявив, що політична криза в Італії загрожує позбавити Україну життєво важливої ​​військової підтримки в її боротьбі з Росією.
  • Президент Італії Серджо Маттарелла 21 липня підписав указ про розпуск Сенату Республіки та Палати депутатів.

Читайте також

Прем'єр-міністр Маріо Драгі йде у відставку. Що це означатиме для Італії й України

На початок