"Вірте в свій успіх, ми допоможемо". Кіровоградський фонд підтримки підприємництва шукає проєкти для фінансування

"Вірте в свій успіх, ми допоможемо". Кіровоградський фонд підтримки підприємництва шукає проєкти для фінансування

"Вірте в свій успіх, ми допоможемо". Кіровоградський фонд підтримки підприємництва шукає проєкти для фінансування
Засідання ради фонду підтримки підприємництва у Кіровоградській області.

Фонд підтримки підприємництва Кіровоградської області проводить другий у цьому році відбір проєктів для фінансування з обласного бюджету. Про це та про результати першого відбору розповіла Українському радіо Кропивницького директорка фонду Ольга Ковальова - Алокілі.

На засіданні наглядової ради Фонду розглядали подані у цьому році шість проектів. З них схвалили чотири.

  1. Дитяча академія "Смарт-вулик", Кропивницький. Для приватної підприємиці Олександри Ткаченко – це стартап. "Це перший в Україні садок такого формату, він отримав відповідну ліцензію, запрацював з 1 вересня", – розповіла керівниця Фонду. Для садка виділили 100 тисяч гривень на обладнання.
  2. Школа шпагату Лізи Горлової. "В минулому році ми консультували засновницю школи, – каже Ольга Ковальова-Алокілі. – Вона зважилась, і зареєструвалась підприємцем. В цьому році у школі не тільки викладають спортивну гімнастику, а й започатковують власне виробництво одягу, спортивного зокрема. Саме для цього напрямку Фонд надав вишивальну машину, за допомогою цього обладнання вони зможуть брендувати свій одяг".
  3. Хостел у місті Бобринець. У місті немає готелю, або іншого помешкання, де можна зупинитись. Хостел розраховують на 25 людей. Проєкт реалізовується у співфінансуванні з Бобринецькою громадою.
  4. Проєкт по відшкодуванню відсоткових ставок по інвестиційним кредитам, отриманими у комерційному банку, Гайворон. Фонд може надавати два види підтримки бізнесу: фінансування проєктів та оплачувати відсотки комерційним банкам за кредит на інвестиційні проекти, таким чином підтримуючи виробництво. Виробництво у Гайвороні, яке отримало таку підтримку від Фонду раніше виготовляло борошно, потім почали його фасувати, тепер печуть печиво та виробляють манну крупу. В минулому році на підприємстві додали вісім робочих місць, в цьому році 10. Нині їх 35. На цьому підприємстві працевлаштували переселенців та людей з інвалідністю.

Не набрали достатню кількість голосів два проєкти. Один з них – швейне виробництво. Причина – недостатня кількість працевлаштованих на ту кількість обладнання, яке планувалось придбати за рахунок Фонду. На підприємстві є робітники, які працюють за договорами. "Ми маємо обережно витрачати гроші обласного бюджету, – коментує відмову цьому проєкту директорка Фонду. – Тому хочу сказати підприємцям, що стосунки влади й бізнесу – це дорога з двостороннім рухом. Коли Фонд іде назустріч, надає вам гроші, то ми розраховуємо їх повернути за рахунок податків від роботи вашого підприємства, які найдуть у бюджет громад. Якщо ми бачимо, що ці надходження будуть мінімальними, то такий проєкт отримає менше шансів на схвалення".

Друга хвиля прийому проектів

Закінчать приймати заявки 20 жовтня. "Хвиля коротка, бо ми маємо опрацювати ці проєкти і виділити гроші до кінця року. Звертайтесь до Фонду, ми вам допоможемо скласти якісно пакет документів, бізнес-план, – каже Ольга Ковальова-Алокілі та розповіла, які проєкти хочуть бачити на розгляд. "Складовою успіху все ж таки є створення нових робочих місць, соціальна складова, важливість для громади проєкту. Фокусуємось на стартапах, тому що саме ця категорія підприємців потребує підтримки, але варто сказати, що стартапи можемо фінансувати до 100 тисяч гривень, бо ризики більші. Наша підтримка надається під заставу, але нею може бути й те обладнання, яке купується за гроші Фонду. Внесок власника у розвиток проєкту має бути не менше 25 відсотків. Бізнес, що працює, якщо хоче розвинути свою діяльність і започаткувати новий напрямок – до 500 тисяч гривень".

Фонд також може підтримати релоковані підприємства, навіть якщо вони зареєстровані на території, де ведуться бойові дії, хоча мова йтиме про перереєстрацію на території області.

До кінця року планують схвалити нових 5-6 проєктів. В минулому році профінансовані вісім проєктів на суму понад 2,4 мільйона гривень. В цьому році розраховують на суму, близьку до двох мільйонів – це мільйон з бюджету області і мільйон зворотних грошей Фонду, які накопичились від минулих проєктів.

"Вірте в свій успіх, ми допоможемо", – закликає майбутніх та працюючих підприємців Ольга Ковальова-Алокілі.

Читайте також

  • Американська папайя і хурма. У Кропивницькому подружжя виростили сад, в якому 800 видів фруктів і ягід
  • Сушити одяг і приготувати їжу: у Кропивницькому виготовляють пічки для бійців
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди