Норвегія офіційно скасувала спрощений візовий режим з РФ

Норвегія офіційно скасувала спрощений візовий режим з РФ

Норвегія офіційно скасувала спрощений візовий режим з РФ
Норвегія. Фото: Getty Images

З 22 вересня Норвегія офіційно зупинила дію угоди про спрощений візовий режим з Російською Федерацією. Про це повідомляє Директорат імміграції Норвегії.

"Це означає, що на громадян Росії також поширюються стандартні правила щодо документації, багаторазових віз, зборів та термінів розгляду справ. Спрощені правила, викладені в угоді про спрощення візового режиму, не будуть застосовуватися доти, доки дія угоди залишається зупиненою", — йдеться й повідомленні.

Після припинення дії спрощеного візового режиму візовий збір для росіян зросте з 35 євро до 80 євро.

Термін розгляду заявок на отримання візи буде збільшено з 10 до 15 днів, а в окремих випадках — до 45 днів. Заявники також повинні будуть надати більше документів до консульства чи візових центрів.

Що відомо

  • 31 серпня ЄС припинив дію угоди з Росією, яка полегшує видачу шенгенських віз росіянам. Однак про повну заборону на видачу документів не йшлося, оскільки з цього питання не було одностайності серед країн.
  • Перед ухваленням остаточного рішення п’ятірка країн виступила з заявою, що вживатиме окремих заходів зі скорочення кількості росіян, допущених на свою територію, якщо спільного рішення дійти не вдасться. Таку заяву оприлюднили Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва. Німеччина та Франція, Угорщина, а також кілька країн Південної Європи виступили проти повної заборони.
  • З 12 вересня, перестав діяти спрощений візовий режим Євросоюзу з Росією. Раніше, 9 вересня, Рада Європейського союзу ухвалила рішення про повне зупинення дії угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією.
  • З 19 вересня Литва, Латвія, Естонія та Польща запровадили обмеження на в’їзд для громадян Російської Федерації із шенгенськими туристичними візами, незалежно від того, у якій країні вони були видані.

Читайте також

Просто закрийте кордони: Зеленський пояснив, чому потрібно заборонити в’їзд росіянам до ЄС

"Це не санкції, відвідування не буде заборонено" — МЗС Литви про візові обмеження для росіян

На початок