Просто закрийте кордони: Зеленський пояснив, чому потрібно заборонити в’їзд росіянам до ЄС

Просто закрийте кордони: Зеленський пояснив, чому потрібно заборонити в’їзд росіянам до ЄС

Просто закрийте кордони: Зеленський пояснив, чому потрібно заборонити в’їзд росіянам до ЄС
. Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Найважливіші санкції, якими можна протидіяти збройній агресії Російської Федерації в Україні – це закриття кордонів іноземними країнами для громадян РФ. Про це президент розповів у інтерв'ю The Washington Post.

Він зазначив, що ці обмеження є найбільш "добрі та мирні", адже вони не забирають майно чи людське життя та водночас є дуже ефективні, тому що в перспективі змусять російське суспільство замислитись і "змінити філософію".

"Я з самого початку сказав, що вважаю, що найважливіші санкції — це закрити кордони, тому що вони забирають чужу територію. Ну нехай живуть у своєму світі, поки не змінять свою філософію. Тому країни закривають кордони та накладають ембарго на енергетичні ресурси. Моя особиста думка, що все інше слабше. Немає повного ембарго на постачання енергоресурсів, і кордони не закриті", — пояснив Зеленський.

Він додав, що закриття кордонів вплине й безпосередньо на президента Росії Володимира Путіна: "Тільки так можна вплинути на Путіна. Тому що у цієї людини немає іншого страху, крім страху за своє життя. І його життя залежить від того, загрожує йому внутрішня популяція чи ні. Більше йому нічого не загрожує. Це так воно і є. Тому коли населення буде тиснути на його рішення, тоді будуть результати. І війна закінчиться...Просто закрийте кордони на рік і побачите результат".

Президент не вперше закликає світову спільноту позбавити віз громадян РФ. 9 серпня Зеленський закликав призупинити видачу віз громадянам Росії країнами ЄС. Він заявив, що ЄС не повинен перетворюватися на "супермаркет", доступний для будь-кого, хто має можливість туди потрапити.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Уряд Фінляндії планує скоротити кількість туристичних віз для в’їзду на територію Шенгенської зони, які видаватимуть громадянам Росії, до 10% від поточного рівня. Окрім того, вартість візи для громадян РФ може зрости із 35 до 80 євро.
  • 14 серпня стало відомо, що Польща працює над концепцією, яка дозволить відмовляти росіянам у видачі віз. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Пьотр Вавжик.
  • 10 серпня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що вкотре підтримує повну заборону на видачу шенгенських віз для громадян Росії та заявив, що в умовах війни РФ проти України "не може бути й мови про звичайний туризм російських громадян". (Чеська республіка припинила видачу шенгенських віз росіянам ще 25 лютого).
  • Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що уряд Естонії вирішив обмежити в'їзд в країну для громадян Російської Федерації, які мають естонські шенгенські візи.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 174. Текстовий онлайн

На початок