Перейти до основного змісту
"Світло набагато сильніше за темряву": в інтернеті стартував новий флешмоб на підтримку України

"Світло набагато сильніше за темряву": в інтернеті стартував новий флешмоб на підтримку України

"Світло набагато сильніше за темряву": в інтернеті стартував новий флешмоб на підтримку України
. Фото: Юлія Бадиця

Українські правозахисники запустили флешмоб солідарності на підтримку України після того, як в мережі з’явилася фотографія тіла загиблої людини із масового поховання в Ізюмі, яка носила на зап’ястку синьо-жовтий браслет.

Запуск флешмобу анонсувала українська правозахисниця, голова правління організації "Центр громадянських свобод" Олександра Матвійчук.

"Усіх нас шокувало фото вбитого росіянами людини з синьо-жовтим браслетом на зап’ястку. Я ношу майже ідентичний", — написала правозахисниця у своєму Twitter.

Вона закликала користувачів мережі публікувати свої фотографії з такими браслетами.

"Світло набагато сильніше за темряву, як і наша солідарність сильніша за будь-яку жорстокість. Запускаємо флешмоб. Опублікуйте свою фотографію з синьо-жовтим браслетом і хештегом", — зауважила Матвійчук.

У відповідь користувачі Twitter почали публікувати відповідні фото.

Для тих, у кого немає браслета, правозахисниця запропонувала зробити його власноруч, просто зав’язавши синьо-жовту стрічку навколо зап’ястка. Окрім того, можна використовувати грубу нитку відповідних кольорів.

Флешмоб вже підтримала приватна компанія Frogwares, яка займається розробкою комп’ютерних ігор.

"Учора весь світ знову був вражений нелюдяністю російської армії. Постраждалі з братської могили мали сліди тортур, їхні руки пов'язані за спиною", — йдеться у повідомленні, оприлюдненому в Twitter компанії.

Тепер рука та жовто-блакитний браслет на ній стали символом російської окупації Ізюма, зауважили у Frogwares.

"Щоб вболівати за Україну, не потрібно бути українцем. Потрібно просто бути людиною", — наголосила Олександра Матвійчук.

Що відомо

  • 15 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що після деокупації Ізюма Харківської області у місті виявили поховання людей.
  • У Мінреінтеграції повідомили, що в місті Ізюм в межах операції по розшуку загиблих розпочалася ексгумація тіл на локаціях масового поховання. За наявними даними, кількість загиблих в Ізюмі може перевищувати число жертв у Бучі.
  • Очільник Національної поліції України Ігор Клименко розповів, що у звільнених від окупації містах Вовчанськ, Куп'янськ, Балаклія та Ізюм виявили 10 російських катівень, з них шість — в Ізюмі.
  • За даними CNN, Організація Об’єднаних Націй направить команду до місця масових поховань в Ізюмі, виявлених після звільнення міста від російської окупації.
  • Володимир Зеленський наголосив, що країни світу мають відреагувати на масові вбивства та інші воєнні злочини, які вчинили російські збройні формування в Ізюмі під час окупації міста.
  • Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський заявив, що масове вбивство мирних мешканців Ізюма, що на Харківщині, не може бути виправданим та має бути розслідуване.

Читайте також

ООН відправляє місію в Ізюм, вибух у Херсоні, Путін відповів на контрнаступ ЗСУ. 206-й день війни. Онлайн

Міста перетворені на братські могили: Як реагує світ на масові вбивства в Ізюмі

Топ дня

Вибір редакції

На початок