Зеленський: Росія повторила в Ізюмі ті ж злочини, що й в Бучі

Зеленський: Росія повторила в Ізюмі ті ж злочини, що й в Бучі

Зеленський: Росія повторила в Ізюмі ті ж злочини, що й в Бучі
Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Країни світу мають відреагувати на масові вбивства та інші воєнні злочини, які вчинили російські збройні формування в Ізюмі Харківської області під час окупації міста.

Про це під час вечірнього відеозвернення заявив президент Володимир Зеленський.

Він нагадав, що на Харківщині тривають слідчі дії в районах, які були звільнені від російської окупації.

"Фіксуються всі злочини рашистів, збираються докази їхньої винуватості. Знайдені катівні, в яких знущалися з мирних жителів окупованих міст і селищ, приміщення, у яких тримали людей — навіть іноземців", — зауважив гарант.

За його словами, Росія повторила в Ізюмі ті ж воєнні злочини, які раніше вчинила у Бучі Київської області.

"Світ повинен на все це відреагувати. Росія повторила в Ізюмі те, що зробила в Бучі. І зараз ми тільки почали дізнаватися повну правду про те, що відбувалося в цій частині Харківщини", — наголосив президент.

Політик також привітав підготовку в структурах ООН групи працівників, яка відвідає місто та побачить на власні очі злочини російських військових й зможе доповісти про них всім у системі ООН.

"Ми забезпечимо повний доступ журналістів до звільненої території та всіх місць знущання з людей, ми дамо такий доступ, який допоможе повідомити світу, що рашизм має бути засуджений", — підкреслив Володимир Зеленський.

Що відомо

  • Буча перебувала в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. 31 березня російські війська залишили Бучу.
  • Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
  • 8 квітня у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
  • 15 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що після деокупації Ізюма Харківської області у місті виявили поховання людей.
  • У Мінреінтеграції повідомили, що в місті Ізюм Харківської області в межах операції по розшуку загиблих розпочалася ексгумація тіл на локаціях масового поховання. За наявними даними, кількість загиблих в Ізюмі може перевищувати число жертв у Бучі.
  • Очільник Національної поліції України Ігор Клименко розповів, що у звільнених від окупації містах Вовчанськ, Куп'янськ, Балаклія та Ізюм виявили 10 російських катівень, з них шість — в Ізюмі.
  • За даними CNN, Організація Об’єднаних Націй направить команду до місця масових поховань в Ізюмі, виявлених після звільнення міста від російської окупації.

Читайте також

"Росія вдалася до кожного зі шляхів геноциду" — Тімоті Снайдер про російський фашизм, майбутнє України та Зеленського

На початок