У деокупованому Ізюмі на Харківщині знайшли масове поховання людей — президент

У деокупованому Ізюмі на Харківщині знайшли масове поховання людей — президент

Важливо
У деокупованому Ізюмі на Харківщині знайшли масове поховання людей — президент
Ізюм, наслідки російської окупації, 14 вересня 2022 року. Фото: Суспільне Харків/В'ячеслав Мавричев

Масове поховання людей виявили у звільненому від російських загарбників Ізюмі у Харківській області.

Про це ввечері 15 вересня повідомив президент України Володимир Зеленський.

"В Ізюмі на Харківщині знайдене масове заховання людей. Необхідні процесуальні дії там уже розпочалися. Більше інформації — чіткої, перевіреної — має бути завтра. Завтра ж в Ізюмі будуть журналісти — українські та міжнародні, усі. Ми хочемо, щоб світ знав, що реально відбувається й до чого призвела російська окупація", — повідомив Зеленський.

"Буча, Маріуполь, тепер, на жаль, Ізюм... Росія всюди залишає по собі смерть. І повинна за це відповідати", — додав Зеленський.

Масове поховання знайшли у лісі, повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко журналістам "Настоящего времени".

"Це у самому Ізюмі, це цвинтар. Ці могили — там лише номери. Десь прізвища, десь їх немає, але більшість — це номери. Коли були обстріли, коли вони [російські військові] захоплювали Ізюм, вони дуже обстрілювали місто, і люди помирали прямо на вулицях. Ритуальні служби не знали, що це за люди, але вони їх брали та ховали на цьому цвинтарі", — повідомив Котенко.

Що відомо

  • Ізюмський напрямок протягом весни та літа у Генштабі називали одним із найскладніших та найактивніших на Харківщині. Підрозділи ЗС Росії, які вчиняли воєнні злочини у Бучі Київської області, воювали після виходу з Київщини під Ізюмом. Журналісти-розслідувачі ідентифікували окупантів Ізюма.
  • Кількість загиблих та поранених жителів Ізюма з початку вторгнення невідома. В ОВА 10 травня повідомляли, що знайшли тіла 44 людей в зруйнованій окупантами будівлі в Ізюмі. 8 травня в Ізюмі військові РФ обстріляли пожежну машину: загинув рятувальник.

Читайте також

"Гірше, аніж в будь-якому фільмі": фоторепортаж зі звільненого Ізюма

Зеленський в Ізюмі: "Разом із ЗСУ повертається життя"

На початок