Умисні вбивства в Ізюмі не мають виправдання — посол Ізраїлю

Умисні вбивства в Ізюмі не мають виправдання — посол Ізраїлю

Умисні вбивства в Ізюмі не мають виправдання — посол Ізраїлю
. Ексгумація тіл вбитих російськими військами у Ізюмі, Харківська область, вересень 2022 року. Фото: Олександра Новосел/Суспільне

Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський заявив, що масове вбивство мирних мешканців Ізюма, що на Харківщині, не може бути виправданим та має бути розслідуване.

Про це він написав у своєму Twitter.

"Я вражений жахливими фотографіями масових поховань, виявлених на нещодавно звільненій території під Ізюмом", — зазначив дипломат.

Він закликав до розслідування смертей цивільних.

"Умисне вбивство цивільних осіб не може бути виправданим і має бути розслідуваним", — наголосив посол.

Що відомо

  • 15 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що після деокупації Ізюма Харківської області у місті виявили поховання людей.
  • У Мінреінтеграції повідомили, що в місті Ізюм в межах операції по розшуку загиблих розпочалася ексгумація тіл на локаціях масового поховання. За наявними даними, кількість загиблих в Ізюмі може перевищувати число жертв у Бучі.
  • Очільник Національної поліції України Ігор Клименко розповів, що у звільнених від окупації містах Вовчанськ, Куп'янськ, Балаклія та Ізюм виявили 10 російських катівень, з них шість — в Ізюмі.
  • За даними CNN, Організація Об’єднаних Націй направить команду до місця масових поховань в Ізюмі, виявлених після звільнення міста від російської окупації.
  • Володимир Зеленський наголосив, що країни світу мають відреагувати на масові вбивства та інші воєнні злочини, які вчинили російські збройні формування в Ізюмі під час окупації міста.

Читайте також

"Росія вдалася до кожного зі шляхів геноциду" — Тімоті Снайдер про російський фашизм, майбутнє України та Зеленського

На початок