Шольц розкритикував ідею заборонити всім росіянам в’їзд до ЄС. Кулеба відреагував

Шольц розкритикував ідею заборонити всім росіянам в’їзд до ЄС. Кулеба відреагував

Доповнено
Шольц розкритикував ідею заборонити всім росіянам в’їзд до ЄС. Кулеба відреагував
Канцлер Німеччини Олаф Шольц. Getty Images/Florian Gaertner

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що не поділяє ідею повністю припинити видачу віз для громадян Росії. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нагадав, що відповідальність за війну несе не лише керівництво РФ, але й пересічні росіяни.

Про це повідомляє Handelsblatt.

"Це — війна Путіна, і тому мені важко (погодитись — ред.) із цією ідеєю", — зазначив канцлер.

У відповідь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нагадав, що війну на території України веде не Путін, а тисячі російських солдатів.

"Це війна Росії, а не тільки Путіна. Не Путін, а реальні російські солдати прийшли з Росії, щоб вбивати, катувати і нищити. Росіяни переважно підтримують війну, вболівають за ракетні удари по українських містах і вбивства українців. Нехай тоді російські туристи насолоджуються Росією", — зауважив він у своєму Twitter.

Як зазначає видання, при цьому прессекретарка Єврокомісії 11 серпня наголосила, що загальна заборона на туристичні візи неможлива відповідно до чинного законодавства. За її словами, кожна заява на візу має розглядатись індивідуально.

При цьому у травні Комісія ЄС направила державам-членам керівні засади з цього питання. Відповідно до них, заяви можуть бути відхилені після індивідуального розгляду, наприклад, тому, що особа становить небезпеку для громадського порядку, внутрішньої безпеки або міжнародних відносин.

Водночас держави ЄС не повинні порушувати міжнародне право, підкреслила прессекретарка. За її словами, деяким людям потрібна віза з гуманітарних причин, наприклад, або тому, щоб відвідати родичів, або тому що вони є журналістами чи дисидентами.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • У Фінляндії триває дискусія щодо обмеження видачі туристичних віз росіянам, оскільки "громадян дратує, що вони продовжують їхати до Фінляндії і Європи в той час, як Росія перебуває в стані війни з Україною". Гельсінкі розглядають можливість обмеження видачі туристичних віз, зокрема, шляхом обмежень в прийомі заяв і частіших відмовах, пише фінське видання Helsingin Sanomat.
  • Водночас Європейський союз не зможе запровадити повну заборону на видачу віз громадянам Російської Федерації, оскільки такий крок не відповідає візовій політиці ЄС, і "завжди має бути можливість надавати їх певним групам". Про це повідомило фінське видання Helsingin Sanomat із посиланням на відповідь Єврокомісії на їхній запит.
  • Уряд Естонії 11 серпня ухвалив рішення закрити кордони для громадян РФ із шенгенськими візами, виданими республікою. Обмеження набуде чинності за тиждень.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок