У Миколаєві роблять сувеніри з уламків російської техніки

У Миколаєві роблять сувеніри з уламків російської техніки

У Миколаєві роблять сувеніри з уламків російської техніки
Фото: Олександр Гордієнко

Підставки для телефонів, металеві марки та таблички з гравіюванням та прорізами. В Миколаєві з уламків техніки окупантів роблять сувеніри. Їх продають, а гроші відправляють на потреби Збройних сил України.

Серед робіт майстра Дениса — російський корабель, байрактар, годинник з написом прифронтового міста і тризуб з якорем, що його символізує.

"Це теж символ, виконаний зі звичайного металу, а герб з броні. Годинники є, є в нас ось такі, вони дешевші. В них герб з російської сталі. Сама марка зі звичайного металу. Це символ міста Миколаєва — це повністю з броні МТ-ЛБ. МТ-ЛБка з Вознесеньского напрямку", — показує поробки Денис.

У Миколаєві роблять сувеніри з уламків російської техніки
Годинник з гербом, виготовлений з металу російської техніки. Фото: Олександр Гордієнко

За словами Дениса, з початку повномасштабного наступу окупантів, на його підприємстві обробили понад пів тонни металу. Це і ті вироби, що пішли на аукціони. "З молотка" до Збройних сил України перевели майже два мільйони гривень. Покупці є в Україні та поза її межами.

"На всіх виробах є координати, де була розбита техніка. Цих виробів буде 100 штук. Залишилось вже 50 екземплярів. Серія буде закрита та ніколи не буде повторюватись", — розповів майстер.

У Миколаєві роблять сувеніри з уламків російської техніки
Зруйнована будівля Миколаївської облради на уламку з російської техніки. Фото: Олександр Гордієнко

За допомогою плазмової різки розтрощені українськими військовими борти окупантів перетворюють на елементи декору, подарунки або сувеніри.

Перший сувенір, зроблений з ворожої техніки, продали у квітні. З міркувань безпеки, Денис не розповідає, де розташоване виробництво. Говорить, що у технологічному процесі задіяно десять людей. Це дизайнер, слюсарі, оператори станків тощо. Окрім цього бійці Збройних сил України роблять все, щоб виробництво не залишилось без "сировини", — говорить Денис.

Читай також

Миколаївські морпіхи допомогли мешканцям будинку, який обстріляли росіяни

За добу на Миколаївщині сталися вісім пожеж, дві з них — внаслідок обстрілів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок