Черкащани подарували міській бібліотеці імені Лесі Українки 90 книг українських письменників. Культурно-мистецьку акцію працівники започаткували за місяць до Дня Незалежності України, розповіла Суспільному виконувачка обов’язків завідувачки відділу обслуговування читачів Лариса Гаврилюк.
Нині акцію вирішити продовжити, аби поповнити книжковий фонд.
Книги, які черкащани подарували бібліотеці, перш ніж потраплять на книжкові полиці, опрацьовують у відділі комплектування та обробки літератури, розповіла провідна редакторка відділу Любов Митянська.

"Спочатку вони надходять, ми їх оцінюємо, потім наклеюємо листки повернення, штампуємо, нумеруємо. Нумеруємо – значить кожній книзі присвоюється номер, а потім описуємо. Наприклад, карточка у нас чиста, ми її починаємо описувати. В кінці у нас карточка описана", – пояснила пані Лариса.
За її словами, щоб оформити одну книгу, потрібно до двадцяти хвилин.
"Внизу шифр, ми їх шукаємо. Якщо це художні книги, то менше часу витрачаємо. Якщо галузеві, то трішки більше часу ми виділяємо".

2022 року списали деяку російськомовну літературу. Нині у фонді мають 80 тисяч книг, та їх потрібно в рази більше, повідомила виконувачка обов’язків завідувачки відділу обслуговування читачів Лариса Гаврилюк.
"На наш заклик відгукнулися багато людей. У фейсбуці ми зробили хештег і всіх людей, які дарували нам книги, ми фотографували. За місяць, поки тривала акція, в нас назбиралося 90 книг, трішки не дотягли до сотні. Але акція не припинилася", – розповіла пані Лариса.

За її словами, серед останніх поповнень за державною програмою були книги від Українського інституту книги.
"Це книги від Українського інституту книги. Вони – із червоною позначкою. Їх дуже багато у нас. Але, на жаль, останнім часом таких надходжень все менше й менше, тому ми змушені звертатися до наших громадян, щоб вони нам допомогли", – розповіла Лариса Гаврилюк.

Читачі здебільшого цікавляться художньою літературою, хоча є інтерес і до галузевої літератури, повідомила вона.
"Люди люблять читати детективи, пригодницьку літературу. У нас дуже малий відсоток дитячої літератури, а попит зростає щодня", – розповіла виконувачка обов’язків завідувачки відділу.

Найбільший попит мають книги сучасної української літератури, сказала пані Лариса.
"Люди читають, книги забираються, потрібно щось в замін, щоб стелаж завжди був наповнений літературою".
За її словами, у бібліотеці списали дві тисячі триста книг.
"Це дуже багато насправді. А поповнилася бібліотека подарованими 90 книгами. Протягом року ми ще щось докупляли, цього року ми поповнили фонд приблизно на 500 книжок. Тобто не відповідає тому, що ми списали", – пояснила Лариса Гаврилюк.
Черкащанка Валентина Йосипівна полюбляє читати життєві історії, тому приходить до бібліотеки часто:
"Я читаю, аби не думати про наше життя. Читаєш – і живеш життям героїв. Беру ті книги, назви яких подобаються.

Працівники бібліотеки за рік обслуговують до 27 тисяч читачів, повідомила бібліотекарка Наталія Дмитренко.

"У нас є такі полички, де ми пишемо «новинки»: зупинись на хвилинку – подивись на новинки. І читачі там, звичайно, беруть. Особливо ті, що багато років ходять до бібліотеки, побачать і щасливі, що це щось новеньке", – розповіла Наталія Дмитренко.
За її словами, книжковим новинкам радіють всі: і бібліотекарі, й читачі.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України