6-й Київський тиждень критики оголосив програму "Історія української комедії"

6-й Київський тиждень критики оголосив програму "Історія української комедії"

6-й Київський тиждень критики оголосив програму "Історія української комедії"
Фото: кадр із фільму "Пропала грамота"

Шостий Київський тиждень критики триватиме з 20 до 26 жовтня 2022 року в кінотеатрі "Жовтень". Пресслужба фестивалю повідомила 25 серпня, що одна з чотирьох програм матиме назву "Історія української комедії" та охопить шість гумористичних стрічок від 1929 до 1994 року.

Оприлюднення програми приурочене до ювілею українського режисера та сценариста Миколи Шпиковського, чиє 125-річчя відзначається 25 серпня.

Програма розпочнеться з його авантюрно-пригодницького роуд-муві "Шкурник" (1929), яке було заборонене до показу одразу після виходу та перевідкрите "Довженко-Центром" у 2011 році. Також на фестивалі покажуть стрічку "Штепсель одружує Тарапуньку" (1957) — напівавтобіографічна історія пригод двох фронтових друзів, які шукають творче вираження та особисте щастя.

У програмі також є сатирична стрічка "За двома зайцями" (1961), створена за мотивами п'єси Михайла Старицького. Оригінальну українську доріжку до фільму знайшли у 2010-х за сприяння "Довженко-Центру".

Ще одна культова комедія — "Пропала грамота" (1972) — вільна екранізація однойменного оповідання Миколи Гоголя, яка 11 років після виходу була під забороною як "ідеологічно невірна".

"Вперед, за скарбами гетьмана" (1993) розповідає про нащадка гетьмана Полуботка, який, дізнавшись про своє коріння, рушає за легендарним золотом. Останньою стане розширена версія картини "Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди" (1994) Михайла Іллєнка — нащадка українців, які колись емігрували за океан, закидає в українське село, але він прагне возз'єднання зі своєю коханою.

Програма Київського тижня критики складатиметься з чотирьох секцій. Також будуть хіти головних світових кінофестивалів, тематична ретроспектива культової кінокласики та програма "Фокус" – добірка нових картин з України та іншої фокусної країни, сформована комісією кінокритиків обох країн.

Більше про українське кіно

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок