Псевдоректорці херсонського університету поліція оголосила підозру у колабораційній діяльності

Псевдоректорці херсонського університету поліція оголосила підозру у колабораційній діяльності

Псевдоректорці херсонського університету поліція оголосила підозру у колабораційній діяльності
Фото: Тетяна Томіліна/Facebook

Головне слідче управління Національної поліції України оголосило підозру у колабораційній діяльності так званій "ректорці Херсонського університету" Тетяні Томіліній. Повідомлення про це та повістка про виклик опубліковані на сайті Офісу Генерального прокурора.

Слідчі встановили, що 14 червня Тетяна Томіліна у супроводі озброєних військових РФ і так званої "директорки департаменту освіти" Тетяни Кузьміч захопили приміщення ХДУ. Томіліна оголосила себе "ректоркою університету РФ".

З того часу вона давала інтерв’ю російським пропагандистськім ЗМІ, в яких публічно заявила про впровадження навчальної програми РФ у незаконно створеному закладі.

За статтю "Колабораційна діяльність" Кримінального кодексу України передбачене позбавлення волі терміном від 10 до 12 років, з конфіскацією майна або без такої.

За повісткою Томіліна має з'явитись до Головного слідчого управління Нацполіції 22-24 серпня.

Що відомо:

  • Херсонський державний університет разом відокремленими структурними підрозділами — Бериславським фаховим педагогічним коледжем і Генічеським фаховим коледжем, переїхав на Прикарпаття, щоб основні бізнес-процеси, які забезпечує університет, були підконтрольні.
  • 14 червня російська окупаційна влада у супроводі військових захопила приміщення Херсонського державного університету та призначила керувати "свою" людину Тетяну Томіліну, яка з 2014 року відома своїми проросійськими настроями.
  • Окупаційна влада призначила так званим "проректором Херсонського державного університету" Едуарда Волощука. До "призначення" колаборант п'ять років працював таксистом.
  • На початку липня у Херсоні російські військові захопили гуртожитки Херсонського державного університету та вигнали студентів і аспірантів, які там проживали.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок