Окупаційна влада захопила приміщення Херсонського державного університету

Окупаційна влада захопила приміщення Херсонського державного університету

Окупаційна влада захопила приміщення Херсонського державного університету
Фото: Херсонський державний університет/Facebook

Російська окупаційна влада у супроводі військових захопила приміщення Херсонського державного університету та призначила керувати "свою" людину Тетяну Томіліну, яка з 2014 року відома своїми проросійськими настроями.

Ректор вишу Олександр Співаковський говорить сподівались, що окупаційна влада не прийде до університету.

"Зайшли дві людини, які сьогодні представляють адміністрацію, люди уповноважені займатись адміністративними питаннями університету, дві люди з автоматами. Ми беззбройні люди, ми не можемо і точно не будемо робити спротиву військового, це не про нас. Але, ці люди зайшли, і вони тепер там визначають певні речі", - говорить Олександр Співаковський.

Новою ректоркою окупаційна влада призначила Тетяну Томіліну. Раніше вона обіймала посаду директорки Академічного ліцею при ХДУ, звідки її звільнили, коли стало відомо, що вона співпрацювала із ГО "Безпека та розвиток".

Зі слів викладачки університету, це людина не компетентна. Жінка говорить - ситуація важка, тому що багато викладачів та студентів залишились на окупованій території.

"Особи, які заявили себе новою владою і новою ректоркою, вони фактично саботують роботу університету, шантажують і людей, які зараз залишились у Херсоні та збирають, так скажемо, усіх, хто охочий перейти на бік "руського міра" - розповідає викладачка університету.

Ситуація із захопленням будівлі навчального закладу не впливатиме на освітній процес, сказав перший проректор ХДУ Сергій Омельчук.

"У херсонському державному університеті, не залежно від того, що ми зараз переміщені, а основний офіс знаходиться на базі Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, відбуваються всі необхідні процеси, які передбачені на цей період. Що стосується освітнього процесу, на всіх рівнях він здійснюється дистанційно" - розповів Сергій Омельчук.

Що відомо

  • Російські військові 14 червня викрали проректора університету Максима Вінника. На офіційній сторінці ХДУ з’явилось звернення, в якому колектив просить надати розголосу щодо викрадення. "Ми представники гуманної професії, тому сприймаємо будь-яке насильство, погрози, тиск, як тяжкий злочин, який чинять окупанти стосовно громадян України", - йдеться у повідомленні.

Читайте також:

  • На Херсонщині місцевий підприємець організував захоплення підрозділу "Херсонгазу" - СБУ

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок