Військові РФ захопили гуртожитки Херсонського державного університету

Військові РФ захопили гуртожитки Херсонського державного університету

Доповнено
Військові РФ захопили гуртожитки Херсонського державного університету
Фото: Херсонський державний університет/Facebook

У Херсоні російські військові захопили гуртожитки Херсонського державного університету та вигнали студентів і аспірантів, які там проживали.

Про це повідомив заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данілов на сторінці Facebook.

"Очевидно, готують для заселення своїми людьми, військовими чи цивільними спеціалістами", - пише Сергій.

Ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський розповів Суспільному, що з 14 червня університет втратив контроль над абсолютно всіма своїми будівлями.

"Відбулось захоплення. З цього моменту доступу до навчальних корпусів, гуртожитків у співробітників університету нема. 14 червня ми повідомили усі підприємства, з якими маємо договори на постачання послуг про призупинення нашої співпраці у зв’язку із захопленням. Оплата за проживання у гуртожитках не нараховується", - сказав ректор ХДУ.

За його словами, Херсонський державний університет продовжує працювати як українська юридична особа, всі процеси - освітній, вступна кампанія, адміністрування - відбуваються дистанційно.

"Центр управління ХДУ з квітня знаходиться в Івано-Франківську, університет продовжує виконувати усі зобов’язання перед співробітниками та здобувачами, зокрема проведені розрахунки за червень, це зарплати та стипендії, - розповів ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський.

Що відомо:

  • Херсонський державний університет разом відокремленими структурними підрозділами - Бериславським фаховим педагогічним коледжем і Генічеським фаховим коледжем, переїхав на Прикарпаття. ХДУ переїхав через те, щоб основні бізнес-процеси, які забезпечує університет, були підконтрольні.
  • 14 червня російська окупаційна влада у супроводі військових захопила приміщення Херсонського державного університету та призначила керувати "свою" людину Тетяну Томіліну, яка з 2014 року відома своїми проросійськими настроями.
  • Окупаційна влада призначила так званим "проректором Херсонського державного університету" Едуарда Волощука. До "призначення" колаборант п'ять років працював таксистом.

Читайте також:

  • Херсонобленерго спростувало співпрацю Голови Правління товариства з окупаційною владою

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок