Українські дзюдоїсти завоювали 11 нагород та очолили медальний залік на етапі Кубка Європи в Ризі

European Judo Union

На рахунку українців – одразу чотири золоті медалі.

У столиці Латвії Ризі завершився етап Кубка Європи-2022 з дзюдо. Упродовж змагань збірна України завоювала 11 медалей, що дозволило їй посісти перше місце серед усіх команд-учасниць та очолити медальний залік.

З 11 нагород українці виграли чотири "золота". Зокрема, чемпіонкою турніру стала бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 і дворазова чемпіонка світу Дар'я Білодід. Це був її перший за чотири роки виступ на змаганнях рівня Кубка Європи й дебютна перемога у ваговій категорії до 57 кг. Загалом це перша золота медаль українки з початку 2020 року.

У категорії до 63 кг переможницею стала інша українка, бронзова призерка молодіжного чемпіонату Європи-2021 Анастасія Антіпіна. Для неї це перше "золото" дорослого Кубка Європи.

Ще один дебютний титул такого рівня здобув бронзовий призер юніорського чемпіонату Європи-2015 Артем Хомула, який став найкращим у вазі до 73 кг.

Одразу два українці посіли найвищі позиції в категорії до 100 кг. Чемпіоном став Данило Гуцол, який у фіналі здолав партнера по збірній Олексія Єршова. Для Гуцола це перша перемога в кар'єрі на міжнародному рівні.

Троє українських дзюдоїстів піднялися на п'єдестал категорії до 60 кг: зі "сріблом" змагання завершив Денис Тупицький, тоді як Кирил Самотуг та Бекірбек Моргоєв розділили "бронзу".

По бронзовій медалі також вибороли Станіслав Семков (до 66 кг), Михайло Свідрак (до 81 кг) та Віталій Шепель (до 90 кг).

Усі медалі України на Кубку Європи-2022 з дзюдо (Рига)

• "Золото": Дар'я Білодід (до 57 кг), Анастасія Антіпіна (до 63 кг), Артем Хомула (до 73 кг), Данило Гуцол (до 100 кг)
  • "Срібло": Денис Тупицький (до 60 кг), Олексій Єршов (до 100 кг)
  • "Бронза": Кирил Самотуг, Бекірбек Моргоєв (обидва – до 60 кг), Станіслав Семков (до 66 кг), Михайло Свідрак (до 81 кг), Віталій Шепель (до 90 кг)

Медальний залік КЄ-2022 у Ризі (топ-10)

• 1. Україна – 4 "золота" + 2 "срібла" + 5 "бронз" (11)
  • 7. Польща – 0+1+0 (1)

• Від початку повномасштабного російського вторгнення до України Міжнародна федерація дзюдо (IJF) заборонила представникам Росії та Білорусі змагатися на своїх турнірах. Проте вже у червні спортсменів країн-агресорок почали допускати до змагань на умовах нейтралітету.
  • Збірна України з дзюдо відповіла на цей крок бойкотом усіх змагань, на яких заявлені російські та білоруські спортсмени.
  • Водночас Європейський союз дзюдо продовжив усунення Росії та Білорусі, тож українські дзюдоїсти беруть участь у турнірах під егідою цієї організації.
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022