У перший день змагань українці вибороли сім медалей.
Українська дзюдоїстка Дар'я Білодід здобула першу перемогу за два з половиною роки на міжнародному турнірі з дзюдо. Трапилося це на етапі Кубка Європи, який відбувся у Ризі.
Білодід уперше за чотири роки взяла участь на Кубку Європи з дзюдо. Трапилося це після того, як Міжнародна федерація дзюдо дозволила російським та білоруським спортсменам змагатися на турнірі як нейтральним атлетам.
Читайте також: Дар'я Білодід виступить на першому турнірі за 2 місяці після бойкоту України змагань IJF
На етапі Кубка Європи у Ризі Білодід змагалася у вазі до 57 кг. Саме у цій ваговій категорії українська дзюдоїстка почала виступати з початком 2022 року, змінивши її після участі на Олімпіаді-2020, де здобула "бронзу" у вазі до 48 кг.
У Ризі Білодід здобула перемогу. Вона перемогла всіх чотирьох суперниць, з якими зустрілася на татамі, зокрема представницю Ізраїлю Юлі Снір - учасницю юніорських та молодіжних чемпіонатів Європи з дзюдо.
Що означає результат Білодід
- Це "золото" Білодід стало першим для українки у новій ваговій категорії. І загалом першим за два з половиною роки: востаннє 21-річна дзюдоїстка здобувала нагороду ще на Грендслемі у Парижі на початку 2020-го.
- З часу виступу на Грендслемі у Парижі Білодід виступила на семи турнірах (два "срібла", три "бронзи"). І ось здобула першу перемогу.
- Перша медаль для Білодід у 2022 році. Перед цим вона не проходила далі другого раунду.
Що відомо
- У перший день Кубка Європи в Ризі Україна здобула сім медалей. Три з них - золоті: крім Дар'ї Білодід, їхніми володарями стали Анастасія Антипіна (до 63 кг) та Артем Хомула (до 73 кг).
- Дар'я Білодід - дворазова чемпіонка світу (2018, 2019) та Європи (2017, 2019) у ваговій категорії до 48 кг. А також бронзова призерка Олімпійських ігор 2020 року з дзюдо і перша в історії України володарка олімпійської медалі у цьому виді спорту.
- Від початку повномасштабного російського вторгення до України IJF заборонила представникам Росії та Білорусі змагатися на своїх турнірах. Проте вже у червні спортсменів країн-агресорів почали допускати до змагань на умовах нейтралітету.