85% українців не підуть до церкви на Великдень

85% українців не підуть до церкви на Великдень

Опитування
85% українців не підуть до церкви на Великдень brovary.net.ua

85% українців не планують відвідувати Великоднє богослужіння, при цьому на початку карантину у березні таку відповідь давали лише 21% респондентів.

Про такі результати проведеного опитування повідомляє соціологічна група "Рейтинг".

За даними дослідження, на Великдень до церкви підуть лише 4% респондентів, а 7% обмежаться освяченням Великоднього кошика. Найбільше тих, хто хоче взяти безпосередню участь у святкових релігійних заходах, серед мешканців Заходу, селян, вірян УПЦ (МП) та УГКЦ.

85% українців не підуть до церкви на Великденьratinggroup.ua

85% українців не підуть до церкви на Великдень

Замість відвідування церкви 64% опитаних планують дивитися онлайн-трансляції Великодніх богослужінь, 31% цього не робитимуть. Серед тих, хто має намір переглядати служби онлайн, відносно більше мешканців Заходу, селян, респондентів старшого віку, жінок та вірян УГКЦ.

Більшість українців на Великдень дивитимуться богослужіння онлайнratinggroup.ua

Більшість українців на Великдень дивитимуться богослужіння онлайн

Понад половина опитаних також не планують відвідувати кладовища у поминальні дні. При цьому 8% хочуть піти на цвинтар у день, коли церква даватиме там службу, а 32% повідомили, що підуть на кладовища не на свята, а в інші дні, коли там не буде людей. Найбільше останніх серед найстарших опитаних, мешканців Заходу та Півдня, селян, чоловіків, вірян УПЦ (МП) та УГКЦ.

80% респондентів підтримують можливе посилення карантинних заходів на час Великодніх свят, 75%  – на час травневих свят. Проти ініціативи щодо обмежень під час Великодня переважно виступають віряни УПЦ (МП) та атеїсти.

80% українців підтримують посилення карантинних заходів на ВеликденьРейтинг

80% українців підтримують посилення карантинних заходів на Великдень

Дві третини опитаних покладають відповідальність на запровадження додаткових карантинних заходів на час Великодніх свят на органи влади. Лише 11% вважають, що посиленнями обмежень повинні займатися представники церков.

Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди