Тривожність, втома та щастя. Соціологи розповіли про стан українців на карантині

Тривожність, втома та щастя. Соціологи розповіли про стан українців на карантині

Опитування
Тривожність, втома та щастя. Соціологи розповіли про стан українців на карантині УНІАН

Серед українців помітно незначне зростання тривожності втоми та безсоння. Водночас більшість вважає себе щасливими.

Про це свідчать дані нового опитування групи Рейтинг.

"Рівень тривожності є відносно високим серед усіх вікових груп, окрім найстаршої. У старшому віці (50+) менше депресивних настроїв.  Натомість серед представників старшої та найстаршої вікових груп частіше спостерігаються розлади сну. Зростання негативних емоційних станів зафіксовано у представників вікових категорій 18-29 і 30-39 років. Отже, у наймолодших в актуальній ситуації з’являються ознаки депресії", - йдеться у результатах опитування.

Як відзначають соціологи, молодь проявляє схильність до депресії через різку зміну стилю життя, звуження соціального кола та зниження активності.

"В той час як  у віці 50+ стиль життя стає з кожним роком все більш карантинним (більше часу проводять дома, менше соціальне коло взаємодії, вихід на пенсію та ін.), тому крім розладів сну, які є нормативними в цьому віці, інші негативні стани старші переживають краще і краще адаптуються до ситуації (знижується паніка)", - відзначається у дослідженні.

Більше половини опитаних найбільше спілкуються з родичами. Так, 27% постійно проводять час або спілкуються з родичами, 51% - роблять це часто, 10% - іноді, 11% - рідко, 1% - ніколи.

"Більшість населення вважають себе скоріше щасливими, аніж нещасливими: дуже щасливими себе вважають 19% населення (цей показник зменшився: у 2018 -  36%), швидше щасливими – 57%, не дуже щасливими – 16% і лише 2% - абсолютно нещасливі. Чим молодший вік – тим щасливішими себе відчувають опитані", - повідомили соціологи.

Загалом, на основі результатів опитування, соціологи стверджують, що опитані в цілому почуваються достатньо щасливими. Відповідно до результатів дослідження, відчуттю щастя допомагають настонова, що "життя, настрій, емоції та поведінка в першу чергу залежать від мене – я несу відповідальність за свої стани", міцні міжособистісні зв’язки та інтенсивність спілкування.

Довідка: Вибіркова сукупність: І хвиля (27-28.03 2020) – 1660 респондентів, ІІ хвиля (3-4.04.2020) – 1700 респондентів віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 4%. Інтернет опитування методом Computer-Assisted Self Interviewing (CASI) здійснено на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди