Експериментальний препарат. У МОЗ розповіли, за яких умов можна вживати "Плаквеніл"

Експериментальний препарат. У МОЗ розповіли, за яких умов можна вживати "Плаквеніл"

Експериментальний препарат. У МОЗ розповіли, за яких умов можна вживати "Плаквеніл"

Препарат "Плаквеніл" для лікування пацієнтів з COVID-19 внесений до затверджених МОЗ протоколів як експериментальний і може застосовуватися виключно в лікарнях, за згоди пацієнта.

"Цей препарат був внесений до національних стандартів протоколу лікування як експериментальний препарат. Він може використовуватись виключно під наглядом лікарів в умовах медичного закладу. Також при використанні цього препарату чітко прописано надання інформованої згоди пацієнта для лікування цим препаратом", — повідомив на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він наголосив, що в середині березня з’явилась відповідна заява європейських та американських лікарів про вдале використання препарату в комплексній терапії для лікування коронавірусу, проте попередив, що ніякого процесу самолікування подібними лікарськими засобами бути не може.

В Україні "Плаквеніл" (препарат з діючою речовиною гідроксихлорохін ) зареєстрований з такими показаннями: лікування ревматоїдного артриту, ювенального ревматоїдного артриту, дискоїдного та системного червоного вовчака,  а також дерматологічних захворювань,  причиною виникнення або погіршення перебігу яких є дія сонячного  світла.

Очільник МОЗ додав, що 15 квітня препарат внесуть до програми "Доступні ліки" і будуть продавати виключно за електронним рецептом.

Тим часом, виробники "Плаквенілу" зазначають, що нині клінічних даних для будь-яких висновків щодо клінічної ефективності препарату при лікуванні коронавірусу немає.

"Сьогодні недостатньо клінічних даних для того, щоб робити будь-які остаточні висновки про клінічну ефективність або безпеку гідроксихлорохіну при лікуванні COVID-19. Попередні результати різних незалежних досліджень вимагають додаткового аналізу і більш ретельно відпрацьованих та більших за обсягом клінічних досліджень для підтвердження профілю користі/ризиків гідроксихлорохіну у застосуванні для пацієнтів з COVID-19", — повідомили на сайті виробника Sanofi Україна.

Вони також додали, що будь-яке використання цього лікарського засобу у лікуванні COVID-19 вважається використанням поза зареєстрованих показань "off-label", тобто за відсутності такого затвердженого показання, як хвороба, викликана COVID-19, в інструкції для медичного застосування

Санофі 2 квітня 2020 року надала гуманітарну допомогу Україні препаратом "Плаквеніл" у відповідь на запит Міністерства охорони здоров’я України.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди