СБУ ідентифікувала ще 4 російських військових, які катували цивільних на Київщині

СБУ ідентифікувала ще 4 російських військових, які катували цивільних на Київщині

СБУ ідентифікувала ще 4 російських військових, які катували цивільних на Київщині
Фото з сайту СБУ

Служба безпеки України ідентифікувала ще чотирьох російських військових, які катували мирних жителів під час окупації Бучі. Їм заочно повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни. Покарання за це від 8 до 12 років ув'язнення.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Йдеться про солдатів 64-ї окремої мотострілкової бригади 35-ї загальновійськової армії РФ: рядового Владислава Осіпова, сержанта Петра Данилова, сержанта Дениса Єренкова та підполковника Андрія Єрмишка.

В СБУ зазначають, що усі четверо на початку березня перебували на території Бучі і катували місцеву родину. Ці військові вдерлися до оселі людей і намагалися з'ясувати інформацію про місця розташування українських військ.

"Погрожуючи зброєю, окупанти тривалий час психологічно тиснули на людей та катували, вимагали, щоб ті видали адреси проживання патріотів і військових у Бучі. Росіяни катували господаря і планували розстріляти. На щастя, йому вдалося втекти. Тоді рашисти погрожували скалічити та вбити жінку, аби вона виказала місцезнаходження свого чоловіка. Попри фізичні знущання та моральний тиск жінка витримала наругу, зрештою окупанти залишити її дім", — йдеться у повідомленні СБУ.

Що відомо

  • Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
  • Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Міський голова Бучі розповів, що вбивства мирних жителів у Бучі були цілеспрямованими і російські військові склали списки людей, яких хотіли знищити. Правоохоронці навіть виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.
  • Головне управління розвідки Міністерства оборони опублікувало список особового складу 64-ої окремої мотострілецької бригади РФ, яка безпосередньо брала участь у вчиненні військових злочинів проти народу України у місті Буча Київської області.
  • 18 квітня Путін присвоїв 64-ій окремій мотострілецькій бригаді почесне звання гвардійської "за масовий героїзм і відвагу, стійкість і мужність, виявлені особовим складом бригади в бойових діях із захисту Вітчизни й державних інтересів в умовах збройних конфліктів".
  • 5 квітну у ГУР повідомили, що російське командування повертає на територію України 64-ту мотострілецьку бригаду 35-тої загальновійськової армії РФ, військовослужбовці якої чинили масові вбивства та катування мирного населення в Бучі.
  • 28 квітня тодішня генпрокурорка Ірина Венедіктова назвала імена 10 військових РФ, причетних до вбивств і катувань цивільних у Бучі.
  • Журналісти отримали додаткові докази перебування російських військових 64-ї бригади з Хабаровська, а також 37-ї та 5-ї бригад з Бурятії у населених пунктах Київської області. Особи кількох десятків вдалося встановити.

Читайте також

Хто з російських військових стоїть за вбивством родини у Бучі. Розслідування

Вторгнення Росії в Україну, день 156. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок