Журналісти ідентифікували десятки російських військових, які перебували на Київщині

Журналісти ідентифікували десятки російських військових, які перебували на Київщині

ЗМІ
Журналісти ідентифікували десятки російських військових, які перебували на Київщині
Російські військові, ідентифіковані за номерами телефонів / Фото: Слідство.Інфо

Журналісти отримали додаткові докази перебування російських військових 64-ї бригади з Хабаровська, а також 37-ї та 5-ї бригад з Бурятії у населених пунктах Київської області. Особи кількох десятків вдалося встановити.

Про це йдеться в матеріалі "Слідства.Інфо".

Зазначається, що російські військові під час окупації Київщини зі своїх російських мобільних номерів дзвонили друзям та родичам. Відбувалося це у березні, коли деякі населені пункти області були захоплені російськими військовими, які намагалися прорватися до Києва.

Ці дзвінки зафіксували мобільні станції у населених пунктах.

"Це дозволило отримати додаткові докази перебування конкретних окупантів у конкретних населених пунктах. Насамперед військовослужбовців скандальної 64-ї бригади з Хабаровська, а також 37-ї та 5-ї бригад з Бурятії", — зазначають автори матеріалу.

Журналісти отримали список з кількома сотнями російських номерів телефонів, а також адреси базових станцій мобільного зв’язку, поблизу яких здійснювалися дзвінки — переважно навколо Києва: Бучанський район, а також деякі села на півночі Київщини.

Також розслідувачі отримали деяку інформацію про власників цих мобільних номерів і встановили кілька десятків російських військових з точними днями та місцями перебування на Київщині.

Так, військові 64-ї бригади впродовж березня перебували у таких населених пунктах: Макарів, Наливайківка, Червона Слобода, Колонщина, Бородянка, Шпитьки й Личанка.

Зокрема, телефон 27-річного уродженця Томської області Максима Дєєва був активний у селищі Макарів на Київщині.

Ще один військовий цієї бригади — 31-річний єфрейтор Алєксєй Корсунцев — 15 березня, ймовірно, здійснив дзвінок із села Колонщина Бучанського району.

Щонайменше 14 військових 37-ї мотострілецької бригади із міста Кяхта в Бурятії перебували на Київщині та Житомирщині (там теж було окуповано кілька сіл на початку повномасштабного вторгнення).

"Ці дані дозволяють стверджувати, що згаданий підрозділ вчиняв воєнні злочини принаймні у таких населених пунктах: Іванків, Бородянка, Лишня, Червона Слобода, Личанка, Шпитьки, Северинівка. А також у селі Високе на Житомирщині", — кажуть розслідувачі.

Так, у селі Северинівка Бучанського району 3-го березня "засвітився" телефон 39-річного мешканця Бурятії Сєрґія Усольцева.

Ще один військовий із 37 бригади — 22-річний рядовий Булат Дирбєєв. 8-го березня його номер телефону зафіксувала базова станція у селі Личанка, що у Бучанському районі.

У селі Червона Слобода станом на 25 березня зафіксували номер телефону 30-річного сержанта Володимира Нечаєва.

Завдяки телефонним спискам вдалося також з'ясувати, де перебували військові з 5-ї танкової бригади з міста Улан-Уде (Бурятія). Російські медіа неодноразово повідомляли про вбитих в Україні вояків цього підрозділу.

З отриманих списків журналістам вдалося встановити телефонні номери щонайменше 14 військових з 5-ї танкової бригади, які були активні на Київщині та Житомирщині. Йдеться про населені пункти: Лютіж, Білогородка, Личанка, а також село Високе на Житомирщині.

Зокрема російський телефонний номер 28-річного сержанта Мітапа Бадмаєва 6-го березня фіксувався у селі Личанка Бучанського району. У цьому ж селі на початку березня користувався своїм мобільним ще один окупант з п’ятої бригади — 29-річний молодший сержант Арсалан Хобраков.

Що відомо

Читайте також

Бригада військових РФ, яка здійснювала злочини у Бучі, зазнала втрат під Ізюмом — Генштаб ЗСУ

П’ять військових РФ та троє "вагнерівців": ОГП оголосив підозру у вбивстві старости Мотижина

Вторгнення Росії в Україну, день 92. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

Війна й посівна: чи буде в Україні і світі продовольча криза — думки фермерів, економістів та Мінагро

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок