Журналісти отримали додаткові докази перебування російських військових 64-ї бригади з Хабаровська, а також 37-ї та 5-ї бригад з Бурятії у населених пунктах Київської області. Особи кількох десятків вдалося встановити.
Про це йдеться в матеріалі "Слідства.Інфо".
Зазначається, що російські військові під час окупації Київщини зі своїх російських мобільних номерів дзвонили друзям та родичам. Відбувалося це у березні, коли деякі населені пункти області були захоплені російськими військовими, які намагалися прорватися до Києва.
Ці дзвінки зафіксували мобільні станції у населених пунктах.
"Це дозволило отримати додаткові докази перебування конкретних окупантів у конкретних населених пунктах. Насамперед військовослужбовців скандальної 64-ї бригади з Хабаровська, а також 37-ї та 5-ї бригад з Бурятії", — зазначають автори матеріалу.
Журналісти отримали список з кількома сотнями російських номерів телефонів, а також адреси базових станцій мобільного зв’язку, поблизу яких здійснювалися дзвінки — переважно навколо Києва: Бучанський район, а також деякі села на півночі Київщини.
Також розслідувачі отримали деяку інформацію про власників цих мобільних номерів і встановили кілька десятків російських військових з точними днями та місцями перебування на Київщині.
Так, військові 64-ї бригади впродовж березня перебували у таких населених пунктах: Макарів, Наливайківка, Червона Слобода, Колонщина, Бородянка, Шпитьки й Личанка.
Зокрема, телефон 27-річного уродженця Томської області Максима Дєєва був активний у селищі Макарів на Київщині.
Ще один військовий цієї бригади — 31-річний єфрейтор Алєксєй Корсунцев — 15 березня, ймовірно, здійснив дзвінок із села Колонщина Бучанського району.
Щонайменше 14 військових 37-ї мотострілецької бригади із міста Кяхта в Бурятії перебували на Київщині та Житомирщині (там теж було окуповано кілька сіл на початку повномасштабного вторгнення).
"Ці дані дозволяють стверджувати, що згаданий підрозділ вчиняв воєнні злочини принаймні у таких населених пунктах: Іванків, Бородянка, Лишня, Червона Слобода, Личанка, Шпитьки, Северинівка. А також у селі Високе на Житомирщині", — кажуть розслідувачі.
Так, у селі Северинівка Бучанського району 3-го березня "засвітився" телефон 39-річного мешканця Бурятії Сєрґія Усольцева.
Ще один військовий із 37 бригади — 22-річний рядовий Булат Дирбєєв. 8-го березня його номер телефону зафіксувала базова станція у селі Личанка, що у Бучанському районі.
У селі Червона Слобода станом на 25 березня зафіксували номер телефону 30-річного сержанта Володимира Нечаєва.
Завдяки телефонним спискам вдалося також з'ясувати, де перебували військові з 5-ї танкової бригади з міста Улан-Уде (Бурятія). Російські медіа неодноразово повідомляли про вбитих в Україні вояків цього підрозділу.
З отриманих списків журналістам вдалося встановити телефонні номери щонайменше 14 військових з 5-ї танкової бригади, які були активні на Київщині та Житомирщині. Йдеться про населені пункти: Лютіж, Білогородка, Личанка, а також село Високе на Житомирщині.
Зокрема російський телефонний номер 28-річного сержанта Мітапа Бадмаєва 6-го березня фіксувався у селі Личанка Бучанського району. У цьому ж селі на початку березня користувався своїм мобільним ще один окупант з п’ятої бригади — 29-річний молодший сержант Арсалан Хобраков.
Що відомо
- Україна вимагає від світової спільноти розслідувати злочини Росії в Київській області.
- Українські військові 28 березня звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ. 2 квітня стало відомо, що ЗСУ звільнили понад 30 населених пунктів Київщини. Згодом у Міноборони повідомили, що уся Київська область звільнена від російських військ.
- Головне управління розвідки Міністерства оборони опублікувало список особового складу 64-ої окремої мотострілецької бригади РФ, яка безпосередньо брала участь у вчиненні військових злочинів проти народу України у місті Буча Київської області.
- 18 квітня Путін присвоїв 64-ій окремій мотострілецькій бригаді почесне звання гвардійської "за масовий героїзм і відвагу, стійкість і мужність, виявлені особовим складом бригади в бойових діях із захисту Вітчизни й державних інтересів в умовах збройних конфліктів".
- 5 квітну у ГУР повідомили, що російське командування повертає на територію України 64-ту мотострілецьку бригаду 35-тої загальновійськової армії РФ, військовослужбовці якої чинили масові вбивства та катування мирного населення в Бучі.
- 28 квітня генпрокурорка Ірина Венедіктова назвала імена 10 військових РФ, причетних до вбивств і катувань цивільних у Бучі.
Читайте також
Бригада військових РФ, яка здійснювала злочини у Бучі, зазнала втрат під Ізюмом — Генштаб ЗСУ
П’ять військових РФ та троє "вагнерівців": ОГП оголосив підозру у вбивстві старости Мотижина
Вторгнення Росії в Україну, день 92. Текстовий онлайн
"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США
Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу