"Вирішила ризикнути". Дівчина виїхала з окупації заради олімпіади з фізики попри відсутність "зеленого" коридору

"Вирішила ризикнути". Дівчина виїхала з окупації заради олімпіади з фізики попри відсутність "зеленого" коридору

Ексклюзивно
"Вирішила ризикнути". Дівчина виїхала з окупації заради олімпіади з фізики попри відсутність "зеленого" коридору

Учениця ліцею з Херсона Марина представила Україну на міжнародній олімпіаді з фізики, що відбулася 10-17 липня. Марина – єдина у складі української команди, кому довелося виїжджати із непідконтрольних Україні територій. Дівчина взяла бронзову нагороду, попри те, що шлях навіть до участі в олімпіаді був складний.

З дівчиною у Дніпрі поспілкувалися кореспонденти Суспільного.

16-річна Марина – учениця Херсонського фізико-технічного ліцею. Цього року вона виборола бронзову нагороду міжнародної фізичної олімпіади. Щоб взяти у ній участь, дівчині потрібно було приїхати до Києва.

Марина каже: вона йшла до цієї олімпіади близько трьох років і дуже хотіла туди потрапити.

"Це велика відповідальність, бо якби я не виїхала, я підвела б і свого тренера, і свою сім’ю, і себе. Тому я вирішила все ж ризикувати й виїжджати", – каже вона

Щоб підготуватися та мати змогу рушити до Києва, Марина приїхала у Дніпро. Дорога сюди зайняла понад тиждень. Офіційного "зеленого" коридору для виїзду з окупованої Херсонщини немає.

"Зараз виїхати з Херсона і матеріально дуже важко. Гроші на виїзд ми самі шукали, моя сім’я зараз також залишилася без роботи в Херсоні. Гроші шукали у родичів, які допомагали, та зі своїх запасів. Ми стояли вісім днів у полі біля Василівки. І машини звідти не випускали", – згадує дівчина.

У Дніпрі дівчині допомагає її викладач Максим. Він також виїжджав з окупованого Херсона.

"Ми розуміли, що потрібно готуватися, а в Херсоні настільки депресивна ситуація, що напругу можна ножем у повітрі різати", – сказав він.

Узимку Марина вже виборола срібну медаль міжнародної учнівської олімпіади із фізики, хімії та біології. Викладач жартома називає це розминкою перед майбутньою перемогою у міжнародній олімпіаді саме з фізики. Готувалися і будуть готуватися до наукових змагань навіть попри війну.

Наступного року Марина теж планує представити Україну на науковій олімпіаді та вибороти золото. А також поступити на пов’язану із фізикою спеціальність в один із українських університетів. Дівчина зізнається, що планувати наразі важко, але намагається вірити в найкраще.

Авторка – Олександра Фіненко

На початок